Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

HK Rīga trillerī pret Mitiščiem zaudē četru ripu pārsvaru un spēli

HK Rīga hokejisti otrdien Piņķos pamanījās pazaudēt četru vārtu pārsvaru un papildlaikā ar 5:6 piekāpās Mitiščinksije atlanti vienībai Jaunatnes hokeja līgas (MHL) play-off 1.kārtā. Rezultāts sērijā nu kļuvis neizšķirts – 2:2. Pa diviem vārtiem rīdziniekiem guva Juris Upītis un Roberts Bukarts.

Apņēmīgāk maču sāka Atlanti, 5.minūtē izmantojot vairākumu pēc Mārtiņa Jakovļeva noraidījuma – 0:1. Pagāja tikai divas minūtes, kad Juris Upītis HK Rīga panāca izlīdzinājumu, bet mača 10.minūtē tas pats Upītis izcēlās vēlreiz – 2:1. Abi vārti tika gūti skaitliskajā vairākumā. Pēc vēl pusotras minūtes Roberts Bukarts trešo reizi 1.periodā sodīja pretiniekus vairākumā – 3:1. Petru Jerjominu viesu vārtos mainīja Mihails Finagins.

Otrā perioda vidū Bukarts guva savus otros vārtus spēlē, drīz vien vairākumā izcēlās Arturs Salija un graujošais 5:1 pēc diviem periodiem. Lielais pārsvars izspēlēja ļaunu joku ar jaunajiem HK Rīga puišiem, kuri, šķiet, trešajā periodā laukumā jau devās kā uzvarētāji. Vispirms 44.minūtē 2:5 panāca Atlanti, bet no 53. līdz 55.minūtei nieka 70 sekunžu laikā Mitišču hokejisti guva trīs(!) vārtus, panākot 5:5. HK Rīga visai neveiksmīgi nospēlēja arī skaitliskajā vairākumā, ļaujot pretinieku uzbrucējam aizskriet līdz Gudļevska vārtiem un nopelnot noraidījumu paši. Brīdi abas komandas spēlēja trīs pret trīs, bet jau pilnos sastāvos pa Gudļevska vārtu stabu trāpīja Atlanti, 59.minūtē Kristers glāba komandu vēlreiz bezcerīgā situācijā. Pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 5:5.

Papildlaika sākums aizritēja spraigā un vārtu gūšanas momentiem bagātā cīņā, HK Rīga neizmantoja vairākas patiešām labas iespējas uzvarēt spēli. Darba netrūka arī Gudļevskim. Kādā no epizodēm rupju kļūdu aiz saviem vārtiem pieļāva Mārtiņš Porejs, bet pretinieku vadošā maiņa tomēr vārtus neguva, jo glāba mūsu vārtsargs. Tomēr neilgi pirms papildlaika beigām Atlanti pretuzbrukumā pārspēja Gudļevski, izcīnot uzvaru ar 6:5 un izlīdzinot sēriju.

Šobrīd galvenais ir aizmirst šo spēli un gatavoties sērijas izšķirošajam mačam. Piektā spēle piektdien notiks Mitiščos, uzvarētājs iekļūs Rietumu konferences pusfinālā.