Piektdiena, 10. maijs
Maija, Paija

Jučers 11 tūkstošu līdzjutēju priekšā kļūst par Francijas kausa ieguvēju un finālspēles MVP

Latvijas hokeja vārtsargs Māris Jučers svētdien tika atzīts par Francijas kausa finālmača vērtīgāko spēlētāju, palīdzot Lionas Lions komandai, kuru pārstāv arī Renārs Demiters un Artūrs Mickevičs, izcīnīt trofeju.

Parīzē notikušajā finālspēlē "AccorHotels Arena" hallē, kas pērn maijā uzņēma arī pasaules čempionāta cīņas, "Lions" ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Gapas "Rapaces" vienību, kura iepriekšējā sezonā kļuva par valsts čempioni.

Jučers atvairīja visus 32 pretinieku metienus, kamēr Demiters un Mickevičs, kuri arī piedalījās šajā mačā, ar rezultativitāti neizcēlās.

Cīņas rezultātu 35.minūtē atklāja Norberts Abramovs, bet otros vārtus Lionas komanda iemeta pirmspēdējā minūtē, kad pretinieki jau bija nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

"Lions" komanda pie Francijas kausa tika pirmo reizi kluba vēsturē.

Jāpiebilst, ka šo spēli klātienē vēroja 11 557 skatītāji.

Tikmēr Francijas čempionāta augstākajā līgā "Lions" šosezon ar 67 punktiem 39 mačos ieņem ceturto vietu 12 komandu konkurencē, kamēr "Rapaces", kuras rindās iepriekšējā sezonā spēlēja aizsargs Kristaps Bazevičs, atrodas pozīciju zemāk.

Jučers čempionātā 28 spēlēs ir ielaidis vidēji 3,15 ripas, atvairot 88,7% metienu.

Aizvadītajā sezonā Jučers spēlēja Polijas vienībā Novi Targas "MMKS Podhale", kur regulārajā čempionātā 19 spēlēs vidēji mačā ielaida 2,52 ripas, atvairot 93% metienu, bet 11 izslēgšanas turnīra mačos viņš ielaida 2,54 ripas spēlē, tiekot galā ar 92,9% metienu.

Pirms došanās uz Poliju viņš divas sezonas pavadīja Kazahstānas čempionāta vienībā Atirau "Beibarys", savukārt no 2011. līdz 2013.gadam viņš bija Rīgas "Dinamo" otrais vārtsargs, Kontinentālajā hokeja līgā piedaloties 38 spēlēs.