Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Kalniņš nonāk uzvaras attālumā no Gagarina kausa nākamās kārtas

Latviešu vārtsargam Jānim Kalniņam atvairot visus pretinieku metienus, Helsinku Jokerit komanda ceturtdien izcīnīja uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē.

Somijas klubs viesos ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pārspēja Jaroslavļas Lokomotiv, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0.

Kalniņš šajā duelī neitralizēja visas 35 pretinieku mestās ripas. Viņš Gagarina kausā divās spēlēs vidēji ielaidis 0,5 ripas un atvairījis 98,1% metienu.

Jau pirmajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Viktors Lēvs, bet trešajā periodā izcēlās Saku Mēnalanens un Niklass Jensens.

Sērijas ceturtā un, iespējams, arī pēdējā spēle notiks sestdien Jaroslavļā.

Trešo uzvaru Rietumos izcīnīja arī Sanktpēterburgas SKA, kas viesos ar 6:0 (4:0, 1:0, 1:0) uzveica Maskavas apgabala Vitjaz komandu.

Vladimirs Tkačovs uzvarētāju labā sakrāja trīs rezultativitātes punktus (1+2), bet vārtos Magnuss Helberjs atvairīja 31 mājinieku metienu.

Austrumos abos pāros rezultāts sērijā kļuvis 1-1.

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas Avangard izbraukumā ar 3:6 (2:0, 0:2, 1:4) piekāpās Ufas Salavat Julajev.

Pirmajā periodā izvirzījušies vadībā ar 2:0, omskieši zaudēja piecus vārtus pēc kārtas.

Viesu rindās vienus vārtus guva bijušais Rīgas "dinamietis" Brendons Makmilans, bet divas rezultatīvas  piespēles Sergeja Širokova kontā.

Mājiniekiem trīs rezultatīvas piespēles Līnusam Ūmarkam, bet divi vārtu guvumi Tēmu Hartikainenam.

Visbeidzot Nursultanas Baris izbraukumā ar 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pieveica Magņitogorskas Metallurg.

Viesiem uzvaras vārtus pagarinājuma 31.sekundē Vasīlija Košečkina sargātajā "būrī" iemeta vēl viens bijušais Rīgas Dinamo spēlētājs Līnuss Videls. Tas ir otrais visu laiku ātrākais pagarinājumā iemestais "gols" Gagarina kausā. Ātrākais pieder Renatam Mamaševam no Ņižņekamskas Ņeftehimik 2014./2015.gada sezonā, vārtus ieņemot jau 22.sekundē. Savukārt četras sekundes lēnāks par Videlu pagājušā gada Gagarina kausa izcīņā bija Maskavas "Dinamo" uzbrucējs Vladimirs Brjukvins.

Vēl no latviešu komandām Mika Indraša pārstāvētā Maskavas Dinamo pirmajā kārtā tiekas ar Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas Spartak.

Šosezon KHL regulārajā čempionātā piedalījās 24 komandas - pa 12 Rietumu un Austrumu zonā.

Regulārajā čempionātā katra komanda tāpat kā iepriekšējā sezonā aizvadīja pa 62 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem no katras konferences iekļuva Gagarina kausa izcīņā.

Pērn par čempioni tika kronēta Maskavas CSKA, kas finālsērijā ar 4-0 uzvarēja Omskas Avangard.