Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Kanāda 13 vārtu spēlē uzvar Austriju, Francija pārspēj Polijas hokejistus

Kanādas un Francijas vīriešu hokeja izlases otrdien Čehijā svinēja uzvaras pasaules čempionāta spēlēs.

A apakšgrupā Prāgā Kanāda pagarinājumā ar 7:6 (3:1, 3:0, 0:5, 1:0) pieveica Austriju.

Septītajā minūtē Dilans Kazenss un desmitajā minūtē aizsargs Keidens Gūls panāca 2:0 pasaules čempionu labā, bet 11.minūtē vienus vārtus austriešiem atspēlēja Benjamins Nisners - 1:2.

14.minūtē 3:1 panāca vēl viens Kanādas izlases aizsargs Bovens Bairams.

Otrajā periodā kanādieši guva vēl trīs vārtus, rezultātam kļūstot graujošam, tomēr austrieši pēdējā trešdaļā paveica mazticamo un atspēlējās, nopelnot punktu turnīra tabulā.

Uzvaras vārtus pagarinājuma 15.sekundē iemeta Džons Tavaress.

Uzvarētājiem, kuri pa pretinieku vārtiem meta 49 reizes, kamēr austrieši Kanādas vārtsargu Džordanu Biningtonu traucēja 21 reizi, pa diviem rezultativitātes punktiem sakrāja Pjērs Liks Dibuā, Gūls, Tavaress (visiem - 1+1), Koltons Paraiko un Brendons Hegels (abiem - 0+2).

Austriešiem pa trim punktiem sakrāja Peters Šneiders (2+1), Dominiks Cvergers (1+2), bet divus punktus - Marko Rosi.

Vārtos Davids Madlēners atvairīja 42 no 49 metieniem.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā grupas spēlē Norvēģija ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pieveica Dāniju.

A grupā pa astoņiem punktiem trīs spēlēs ir Šveicei un Kanādai, septiņi punkti - Somijai, bet seši - Čehijai. Norvēģija četros mačos un Dānija trīs spēlēs ir guvusi trīs punktus, Austrijai ir punkts trijos mačos, bet bez punktiem divās cīņās ir Lielbritānija.

B grupas mačā Ostravā Francija ar 4:2 (2:0, 2:2, 0:0) apspēlēja Poliju.

Latvijas uzbrucēja Raivja Ansona komandasbiedrs Amerikas Hokeja līgas (AHL) klubā Vilksbāras/Skrentonas "Penguins" Žistēns Adamo savā pirmajā spēlē šā gada čempionātā pirmajā trešdaļā panāca 2:0 Francijas labā, bet 28.minūtē pēc diviem vairākumā iemestiem vārtiem francūži jau bija vadībā ar 4:0.

Poļi divus vārtus līdz otrajam pārtraukumam atguva, taču pēc tam rezultāts vairs nemainījās.

Pa diviem rezultativitātes punktiem sakrāja arī Stefans da Kosta (1+1) un Joans Ovitū (0+2), bet vārtos Sebastjēns Ilonens atvairīja 23 metienus.

Jau ziņots, ka šajā grupā Latvija ar 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) pārspēja Kazahstānu.

B grupā trīs spēlēs deviņi punkti ir Zviedrijai, septiņi - Latvijai, pieci - Slovākijai, četri - ASV un Francijai, pa trim punktiem - Vācijai un Kazahstānai, bet Polijai ir viens punkts.

Latvijas izlase nākamo cīņu ar Vāciju aizvadīs trešdien, plkst.17.20 pēc Latvijas laika.

16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā 16 labāko vienību vidū būs Ungārija un Slovēnija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja kanādieši, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas izcīnīja Latvija, pagarinājumā pieveicot ASV valstsvienību.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā norisināsies līdz 26.maijam.

Otrdien, 28. maijā, notika žurnāla Sporta Avīze rīkotā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatu kandidātu tiešraides diskusija, kuru vadīja sporta žurnālists Normunds Melderis.