Kanāda Rīgā pārspēj Slovēniju; ASV Tamperē pārliecinoši uzvar Ungāriju

Kanādas un ASV vīriešu hokeja izlases svētdien Rīgā un Tamperē pasaules čempionātā svinēja panākumus pār attiecīgi Slovēniju un Ungāriju.

Kanādieši "Arēnā Rīga" notikušajā B apakšgrupas mačā ar rezultātu 5:2 (0:1, 3:0, 2:1) pārspēja Slovēnijas hokejistus.

Pirmajā trešdaļā Slovēniju, spēlējot vairākumā, vadībā izvirzīja Jans Drozgs, taču otrajā periodā Kanādas labā vārtus guva Maikls Karkone, Pjērs Olivjē Žozefs un Milans Lučičs, rezultātam kļūstot par labu kanādiešiem.

Noslēdzošā perioda otrajā pusē Makenzijs Vīgers un Džeks Makbeins panāca 5:1 Kanādas labā. Mazāk nekā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Drozgs pārspēja pretinieku vārtsargu otro reizi šajā mačā.

B apakšgrupā seši punkti ir Kanādai, pa trīs punktiem izcīnījušas Šveice, Čehija un Slovākija, divus punktus iekrājusi Kazahstāna, viens punkts ir Norvēģijai, bet bez punktiem ir Slovēnija un Latvija.

Savukārt A grupas mačā Tamperē ASV ar rezultātu 7:1 (2:1, 2:0, 3:0) pārliecinoši uzvarēja Ungāriju

Mača piektajā minūtē vadībā izvirzījās Ungārija, vārtus gūstot Ištvānam Sofronam, taču turpinājumā amerikāņi raidīja ripu Ungārijas izlases vārtos septiņas reizes un svinēja pārliecinošu uzvaru.

ASV izlasē ar diviem precīziem metieniem izcēlās Niks Bonino, Roko Grimaldi sakrāja trīs (1+2) rezultativitātes punktus, bet pa vienai reizes pretinieku vārtsargu pārspēja Alekss Taks, Konors Makejs, Katers Gotjē un Lūks Taks.

A apakšgrupā sešus punktus izcīnījusi ASV, pa trīs punktiem ir Dānijai, Zviedrijai un Somija, Francijai ir divi punkti, pie viena punkta tikusi Austrija, bet Vācija un Ungārija pagaidām ir bez punktiem.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.