Kanādas hokejisti iekļūst Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra ceturtdaļfinālā

Vietu Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra ceturtdaļfinālā otrdien izcīnīja arī Kanādas izlase.

Kanāda ar rezultātu 7:2 (2:1, 3:1, 2:0) pārspēja mājinieci Ķīnu.

Jau spēles ceturtajā minūtē tiesneši nolēma, ka pēc Kanādas hokejista Morgana Elisa pārkāpuma soda metiens jāizpilda Fu Dzjanam, kuram neizdevās pārspēt Kanādas vārtsargu Metu Tomkinsu.

Pēc trim minūtēm Džordans Vīls vairākumā guva vārtus Kanādas labā, vēl pēc trim minūtēm Vīls vēlreiz realizēja vairākumu. Četras ar pusi minūtes līdz pirmā perioda beigām Dzjaņs Aņs guva pirmos vārtus Ķīnas labā.

Otrā perioda sākumā vairākumu realizēja kanādietis Adams Tambellīni, kurš pēc divām minūtēm guva vēl vienus vārtus. Perioda vidū 5:1 panāca Ēriks O'Dells, bet minūti pirms perioda beigām Dzjaņs guva savus otros vārtus.

Četras minūtes pirms spēles beigām Ēriks Stāls guva sestos vārtus Kanādas izlases labā un priekšpēdējā minūtē vairākumu realizēja Džeks Makbeins.

Kanādas hokejisti pa pretinieku vārtiem izdarīja 45 metienus, kamēr Ķīnas izlase atbildēja ar 29 metieniem. Pārkāpumiem bagātā spēlē Kanādas spēlētāji nopelnīja 15 soda minūtes, kamēr ķīniešiem bija 18 soda minūtes.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālu iepriekš otrdien sasniedza arī Šveices, Dānijas un Slovākijas izlases.

Šveice kvalifikācijas spēlē ar rezultātu 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) pārspēja Čehijas valstsvienību, Slovākija ar 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) izcīnīja uzvaru pār Vāciju, bet Dānijas izlase ar 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) pieveica Latvijas valstsvienību.

Ceturtdaļfinālā, kas notiks trešdien, slovāki tiksies ar ASV, Dānija spēlēs ar Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandu, bet Šveice mērosies spēkiem ar Somiju, savukārt Kanādu cīņā par pusfinālu gaida Zviedrijas izlase.

2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu hokeja turnīrā triumfēja ROC komanda, sudrabs tika Vācijai, bet bronzas godalgas izcīnīja kanādieši.