Kanādieši tukšā arī pret Vāciju, baltkrieviem punkts pret čehiem

Kanādas hokeja izlase pirmdien 2021.gada pasaules čempionāta apakšgrupas trešajā spēlē nespēja izmantot savas iespējas skaitliskajā vairākumā, kā rezultātā piedzīvots vēl viens zaudējums.

Kanāda B apakšgrupas spēlē "Arēnā Rīga" ar 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) piekāpās Vācijai, kas svinēja jau trešo panākumu.

Pirmā perioda 11.minūtē spēles rezultātu atklāja Štefans Loibls, bet aptuveni 45 sekundes vēlāk pārsvaru dubultoja Matīass Plahta. Nikam Polam 19.minūtē vienus vārtus izdevās atgūt, bet spēles turpinājumā kanādieši vārtus vairs neiemeta.

Otrā perioda sākumā un arī beigās Kanādai bija iespēja teju divas minūtes spēlēt pieciem pret trim, bet hokejisti tā arī neatrada veidus, kā vēlreiz pārspēt Matīasu Nīderbergeru. Divas minūtes līdz spēles beigām Korbinians Holcers ripu raidīja tukšos vārtos.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā B apakšgrupas spēlē Latvijas izlase ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) uzvarēja Itāliju un izcīnīja savu otro uzvaru turnīrā.

B grupas līdere ar deviņiem punktiem ir Vācija, otrā ar septiņiem punktiem ir Latvija, četri punkti divās spēlēs Kazahstānai un Somijai, ASV un Norvēģija iekrājušas pa trim punktiem, taču Kanāda un Itālija trīs mačos pie punktiem nav tikušas.

Tikmēr A grupas spēlē Olimpiskajā sporta centrā Čehija ar 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 1:0) papildlaikā uzvarēja Baltkrieviju.

Papildlaika otrajā minūtē uzvaru Čehijas izlasei izrāva Dominiks Kubalīks. Filips Hroneks spēli noslēdza ar divām rezultatīvām piespēlēm. Baltkrievijas izlasē vārtus guva Jegors Šarangovičs un Vladislavs Jerjomenko.

Šajā grupā dienas pirmajā spēlē Slovākija ar 3:1 negaidīti uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu.

Apakšgrupas vadībā ar deviņiem punktiem ir Slovākija, sešus punktus trīs spēlēs iekrājusi OKR komanda, bet Šveicei tikpat punktu ir divos mačos. Baltkrievija ar četriem punktiem trīs spēlēs ieņem ceturto vietu, tālāk ar trim punktiem divās spēlēs seko Dānija, Čehija divus punktus nopelnījusi trīs dueļos, bet divi zaudējumi ir Zviedrijai un Lielbritānijai.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiek no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.