Kapteinis Ābols rezultatīvi asistē uzvarā Zviedrijas čempionāta mačā; Kalniņam zaudējums

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols otrdien Linšēpingā rezultatīvi piespēlēja uzvarā Zviedrijas hokeja augstākās līgas (SHL) mačā, bet Vēkšes Lakers ar Jāni Kalniņu vārtos izbraukumā cieta zaudējumu.

Ābols savā pirmajā mačā komandas kapteiņa lomā sekmēja "Orebro" uzvaru pagarinājumā pār Linšēpingas komandu ar 3:2 (0:2, 1:0, 2:1, 1:0).

Ābols rezultatīvi piespēlēja 24.minūtē, vairākumā palīdzot Robinam Kovāčam izlīdzināt reuzltātu - 1:1.

Latvijas hokejists šajā duelī uz ledus pavadīja 16 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā četras reizes meta pa vārtiem, uzvarēja pusē iemetienu un iekrāja +/- rādītāju -1.

Šosezon Ābols 16 spēlēs Erebrū vienības rindās guvis sešus vārtus un astoņreiz rezultatīvi piespēlējis. Viņš ir komandas rezultatīvākais spēlētājs

Tikmēr arī latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš kopā ar Vēkšes "Lakers" viesos ar 2:6 (2:2, 3:1, 0:0) atzina Engelholmas "Rogle" komandas pārākumu.

Kalniņš atvairīja 19 no 25 metieniem.

Vislielākās raizes viņam sagādāja mājinieku otrais virknējums, kurā pa četriem rezultativitātes punktiem (1+3) sakrāja aizsargs Lukass Ekestols Junsons un uzbrucējs Leoons Bristeds.

"Lakers" ar 27 punktiem 16 mačos ir piektā, bet "Orebro" ar 24 punktiem 16 dueļos ieņem septīto pozīciju.

Pagājušajā sezonā Vekšes "Lakers" finālā pieveica "Rogle" vienību.