Pirmdiena, 6. maijs
Didzis, Gaidis

Karsumam uzvaras vārti papildlaikā Maskavas Dinamo pirmajā spēlē; uzvaras arī Pujacam un Bārtulim

Maskavas Dinamo komandu pārstāvošais latviešu hokejists Mārtiņš Karsums trešdien pagarinājumā izrāva uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas pirmajā mačā.

Latvijas speciālistu Harija Vītoliņa un Viktora Ignatjeva trenētā un vēl viena latviešu hokejista Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Dinamo savā laukumā ar 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Novosibirskas Sibirj komandu.

Spēles rezultātu sestajā minūtē atklāja viesu komandā spēlējošais Oļegs Gubins, bet divas minūtes līdz pirmā perioda beigām rezultātu izlīdzināja Somijas aizsargs Juso Hietanens.

Turpinājumā 2:1 mājinieku labā otrās trešdaļas sākumā panāca Maksims Karpovs, taču piecas minūtes vēlāk rezultāts atkal bija neizšķirts, jo otros vārtus Sibirj komandā guva Aleksejs Kopeikins. Dinamo atkal vadībā nonāca, pateicoties Anseļa Gaļimova precīzam metienam 30.minūtē.

Tiesa, trešā perioda sākumā viesu klubs atkal panāca neizšķirtu 3:3, ko arī spēja noturēt līdz mača pamatlaika beigām. Vārtus šajā komandā guva Dāvids Ulstrems.

Tiesa, jau pagarinājuma otrajā minūtē izšķīrās spēles liktenis, kad precīzu metienu uz pretinieku vārtiem izdarīja Karsums.

Viņš maču aizvadīja maskaviešu otrajā uzbrucēju virknējumā, uz ledus pavadot 15:24 minūtes. Šajā laikā viņa rēķinā divi metieni pa vārtiem, uzvara vienīgajā iemetienā un viens spēka paņēmiens. Tikmēr pirmās maiņas uzbrucējs Daugaviņš (spēles laiks 15:20) veica trīs metienus pa pretinieka vārtiem, uzvarēja visos trijos iemetienos, kā arī nopelnīja divas soda minūtes. Viņa rēķinā arī viens bloķēts metiens.

Aizvadītajā sezonā Maskavas Dinamo regulāro čempionātu ar izcīnītajiem 123 punktiem 60 spēlēs noslēdza trešajā vietā Rietumu konferences kopvērtējumā. Izslēgšanas spēlēs Krievijas galvaspilsētas klubs izstājās Rietumu konferences pusfinālā, kur ar 1-4 piekāpās nākamajiem čempioniem Sanktpēterburgas SKA hokejistiem.

Arī Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Ņižņekamskas Ņeftehimik vienība trešdien savās mājās izcīnīja uzvaru, ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pārspējot Hantimansijskas Jugra komandu.

Abus vārtus mājinieku labā guva Jevgēņijs Grigorenko, bet Ņeftehimik rindās precīzs bija Igors Volkovs.

Tikmēr Pujacs laukumā pavadīja 20 minūtes un 34 sekundes, divreiz metot pa pretinieku vārtiem, kā arī nopelnot divu minūšu sodu.

Tāpat pie pirmās uzvaras šajā sezonā trešdien tika latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas Admiral vienība, kura ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) izbraukumā uzvarēja Slovākijas komandu Bratislavas Slovan.

Vārtus Admiral labā guva Kirills Voroņins, Aleksandrs Kuzņecovs un Jegors Jakovļevs, tikmēr mājiniekiem precīzs bija Mihals Sersens.

Admiral kapteinis Bārtulis uz ledus atradās 24 minūtes un 14 sekundes, kā laikā vienreiz meta pa pretinieku vārtiem un vienreiz bloķēja pretinieku metienu.

Jonass izcīna savu pirmo uzvaru MXGP klasē

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionāta piektā posma - Portugāles "Grand Prix" - sacensībās prestižākajā MXGP klasē, svinot pirmo panākum...