Rīgā +4 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Kazahstānas hokejisti pēcspēles metienos uzvar Norvēģiju; Dānija pārspēj Ungāriju

Kazahstānas un Dānijas vīriešu hokeja izlases sestdien Rīgā un Tamperē svinēja uzvaras pasaules čempionāta pirmajās spēlēs, pārspējot attiecīgi Norvēģiju un Ungāriju.

Kazahstāna Rīgā B apakšgrupas spēlē ar 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica Norvēģiju.

Līdz pirmā perioda vidum rezultāts bija jau 2:0 Norvēģijas labā, pateicoties Mīkaela Hāgas un Ūle Juliāna Bjergvīka-Holma vārtu guvumiem, bet trešdaļas otrajā pusē Maksims Muhametovs samazināja norvēģu pārsvaru. Otrajā periodā pēc nepilnām divām minūtēm Hāga panāca 3:1, taču 36.minūtē Valērijs Orehovs vienus vārtus atguva un trešās trešdaļas 12.minūtē Ņikita Mihailis izlīdzināja rezultātu, abiem Kazahstānas hokejistiem izceļoties vairākumā.

Pamatlaikā un pēc tam arī papildlaikā vārti netika gūti un mača uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kurā ar 2:1 pārāki bija Kazahstānas hokejisti. Uzvaras metienu realizēja Romāns Starčenko.

Kazahstānas izlase uzvarēja, spītējot tam, ka gandrīz divreiz mazāk meta pa vārtiem (18:34).

Pirms tam Šveices hokejisti ar rezultātu 7:0 (2:0, 1:0, 4:0) uzvarēja Slovēniju. Plkst.20.20 "Arēnā Rīga" maču sāks Latvija un Slovākija.

Pēc pirmajām spēlēm B apakšgrupā pa trīs punktiem ir Kanādai, Šveicei un Čehijai, divi punkti ir Kazahstānai, vienu izcīnījusi Norvēģija, bet bez punktiem ir Slovākija, Slovēnija un Latvija.

Tikmēr A apakšgrupā Dānija Tamperē ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) uzvarēja Ungāriju.

Pirms spēles Dānijas izlases rindas papildināja Vinipegas "Jets" uzbrucējs Nikolajs Ēlerss, kurš 16.minūtē vairākumā panāca 1:0 un mača vidū izmantoja vēl vienu skaitlisko pārspēku 2:0. Trešā perioda septītajā minūtē Ištvāns Sofrons vienus vārtus atguva, bet piecas minūtes vēlāk Mortens Poulsens panāca 3:1.

Metienu attiecība bija ievērojami par labu dāņiem - 44:17.

Pirms tam šajā apakšgrupā Francija ar 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) papildlaikā pārspēja Austriju.

A apakšgrupā pa trīs punktiem ir ASV, Dānijai un Zviedrijai, divi punkti Francija, viens - Austrijai, bet pirmajos dueļos pie punktiem neizdevās tikt Vācijai, Somijai un Ungārijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.