Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Kazaņas Ak Bars atgriežas KHL čempionu tronī

Kazaņas Ak Bars hokejisti svētdien triumfēja šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) turnīrā, trešo reizi vēsturē izcīnot Gagarina kausu. Ak Bars Gagarina kausa finālsērijas piektajā spēlē, kur viens no tiesnešiem bija Eduards Odiņš, savā laukumā ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pārspēja Maskavas CSKA, sērijā līdz četrām uzvarām nodrošinot panākumu ar 4-1.

Uzvaru Kazaņas komandai nodrošināja kanādiešu uzbrucējs Robs Klinkhamers, kurš trešā perioda otrajā minūtē vairākumā no vārtu priekšas iebakstīja ripu pretinieku cietoksnī.

"Sauso" uzvaru Ak Bars vārtos izcīnīja Emīls Garipovs, kurš atvairīja visas 33 pretinieku mestās ripas.

Kazaņas Ak Bars ir KHL pirmo divu sezonu čempione, pie Gagarina kausa trofejas tiekot 2009. un 2010. gadā. Kazaņieši finālā spēlēja arī 2015. gadā, kad ar 1-4 piekāpās Sanktpēterburgas SKA komandai.

Tikmēr CSKA finālsērijā spēlēja pirms diviem gadiem, kad ar 3-4 piekāpās Metallurg vienībai.

Ak Bars uzbrucējs Daniss Zaripovs, kurš mēnesi pirms sezonas sākuma par aizliegto vielu lietošanu tika diskvalificēts uz diviem gadiem, bet vēlāk saņēma samazinātu sodu, piekto reizi karjerā kļuva par KHL čempionu.

Jau vēstīts, ka pirmajos divos mačos Ak Bars savā laukumā uzvarēja ar 2:1, trešajā mačā pārāki ar 3:2 bija CSKA hokejisti, bet ceturtajā duelī Kazaņas vienība svinēja panākumu ar 3:1. Piecās spēlēs komandas kopā guva 16 vārtos, kas ir visu laiku mazrezultatīvākais sniegums KHL desmit gadus ilgajā vēsturē.

Top komentāri

Kazaņas tatārs
K
No sirds priecājos, ka AkBars nomazgāja CISKU!
UHC
U
Neviena vārda Panorāmā, tas Rīmenis ir alkāns.
Skatīt visus komentārus

Gatavības pārbaude uz Šveices fona

Gatavojoties pasaules čempionātam, kas no 10. līdz 26. maijam norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā, Latvijas izlase piektdien un sestdien izbraukumā spēlēs ar Šveici.