Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Latvija pret Kanādu hokejā: Kā mums klājies līdz šim?

Piektdien, 1.maijā, kārtējo ierakstu savstarpējo tikšanos vēsturē izdarīs Latvijas un Kanādas hokeja izlases, tiekoties 2015.gada pasaules čempionāta (PČ) pirmajā spēlē. Daudziem līdzjutējiem aizvien svaigā atmiņā ir Latvijas varonīgā cīņa Soču olimpiskajā ceturtdaļfinālā un neticamais Kristera Gudļevska sniegums vārtos, bet ne vienmēr spēles bijušas tik līdzīgas. Pietiek atcerēties kaut 0:11 Rīgā 2006.gada čempionātā. Un Kanādas līderis Sidnijs Krosbijs to atceras.

Latvija - Kanāda

1935.gada 20.janvāris. 0:14 - Davosā notikušajā PČ kanādieši sagādā Latvijai visu laiku smagāko zaudējumu izlases vēsturē.

1936.gada 7.februāris. 0:7 - Gadu vēlāk Garmišā-Partenkirhenē mūsējie pret Kanādu sāk pirmo olimpisko turnīru - šoreiz jau progress rezultāta starpības ziņā.

1997.gada 30.aprīlis. 3:3 - Kopš iepriekšējās tikšanās pagājis 61 gads. Pirmā un pagaidām arī vienīgā reize, kad esam pratuši kanādiešiem augstākajā līmenī atņemt punktus. Spēles gaitā bija arī 3:1 Latvijas labā...

2002.gada 27.aprīlis. 1:4 - Tieši pret kanādiešiem Latvija aizvada PČ D apakšgrupas pirmo spēli - zaudējums ar 1:4 motivēja mūsējos divas dienas vēlāk uzveikt ASV (3:2), turpinot cīņu otrajā posmā.

2003.gada 23.aprīlis. 3:5 - Rīgā notikušajā pārbaudes spēlē kanādieši gan uzvar, bet jaunais Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis nopelna skaļas uzslavas. Šķiet, cik tad tur vairs līdz NHL, tomēr... Vēl 11 gadus vēlāk Edgars savā ceturtajā Olimpiādē ir viens no izlases līderiem Sočos, bet šopavasar aizvada kārtējo pasaules čempionātu. Pret kanādiešiem gan viņš nespēlēs.

2003.gada 27.aprīlis. 1:6 - Kopš iepriekšējās tikšanās pagājušas četras dienas, bet šoreiz kanādieši uzvar krietni vien pārliecinošāk.

2004.gada 30.aprīlis. 0:2
- Tik maz vārtu pret kanādiešiem zaudējuši neesam vēl nekad iepriekš, tomēr otrā posma spēlē uzvarēt neizdodas. Tiesa, neveiksme neliedza togad sasniegt PČ ceturtdaļfinālu, kurā zaudēts zviedriem.

2005.gada 25.aprīlis. 1:3 - Abu komandu ikgadējās tikšanās jau kļuvušas teju par tradīciju, uz kanādiešu zvaigžņu fona ļaujot novērtēt savu meistarību. Šoreiz pārbaudes spēlē Rīgā atkal zaudējums.

2005.gada 30.aprīlis. 4:6 - Četras ripas kanādiešu vārtos vienalga neļauj uzvarēt Austrijā notiekošā PČ B grupas spēlē. 50.minūtē nu jau citos hokeja laukumos spēlējošais Kārlis Skrastiņš panāk 4:5, bet vēl piecas minūtes vēlāk Riks Nešs ar saviem trešajiem vārtiem mačā pieliek punktu.

2005.gada 16.decembris. 2:4 - Loto kausā Piestani tiekamies ar no Eiropā spēlējošajiem hokejistiem veidoto Kanādas izlasi.

2006.gada 11.maijs. 0:11 - Rīgā notiekošā PČ otrā posma pirmo spēli, šķiet, vēlētos aizmirst lielākā daļa hokejistu un līdzjutēju. Vārtos lido kanādiešu mestās ripas, laukumā - Latvijas līdzjutēju monētas un pudeles. Tiesnesis nokaitinājis daudzus. Jānis Sprukts mikrofonā lūdz skatītājus nomierināties... Kanādas izlasē Rīgā spēlē pavisam jauniņais Sidnijs Krosbijs - grūti iedomāties, ka nākamais pasaules čempionāta ieraksts viņam būs tikai 2015.gadā.

2006.gada 9.novembris. 2:4 - Deutschland Cup turnīrā kārtējais Latvijas zaudējums.

2007.gada 10.februāris. 9:2 - Gomeļā notikušajā Poļesjes kausa izcīņā Latvija sagrauj Kanādu. Tiesa, kļavlapu sastāvu veido nacionālajā amatieru čempionātā uzvaru izcīnījusī Powell River Regals komanda, kuru pastiprinājuši trīs spēlētāji no Vācijas DEL līgas.

2008.gada 4.maijs. 0:7
- Kanādā notiekošajā PČ īstie kanādieši atkal parāda spēku samērus. Jau 23.minūtē ir 0:6 un Masaļskis vārtos dod vietu Sergejam Naumovam.

2009.gada 7.maijs. 2:4 - Gadu vēlāk tiekamies līdz šim svarīgākajā mačā - uzvarētājs iekļūs PČ pusfinālā! Neizdodas arī šoreiz, lai gan trešā perioda ievadā Herberts Vasiļjvs vēl panāk cerīgo 2:3. Pilna spēle vārtos Masaļskim. Pēdējā reize, kad Latvija spēlējusi PČ ceturtdaļfinālā, bet Kanāda - to pārvarējusi.

2010.gada 10.maijs. 1:6 - Komandas tiekas Vācijā notiekošajā PČ. Jau 27.minūtē ir 0:4 un Masaļskis tiek nomainīts pret Mārtiņu Raitumu. Vienīgo ripu 51.minūtē iemet Georgijs Pujacs.

2014.gada 19.februāris. 1:2 - Soču olimpiskā turnīra ceturtdaļfinālā Latvija cīnās visiem spēkiem, vārtsargam Kristeram Gudļevskim atvairot 55 no 57 kanādiešu metieniem, bet pretinieku aizsargs Šī Vēbers 54.minūtē ir precīzs vairākumā. Šī ripa izrādās izšķirošā, lai kārtējo reizi pusfinālā iesoļotu vēlākā olimpiskā čempione Kanāda, kurai Sočos spēlēja viens no visu laiku spēcīgākajiem sastāviem. Vārtus Latvijai pirmajā periodā guva Lauris Dārziņš, tobrīd panākot 1:1. Video iespējams nokatīties ŠEIT

2015.gada 1.maijs. ?:? - Pie Latvijas izlases stūres stājies inteliģentais Aleksandrs Beļavskis, kurš pats kā hokejists piedalījies ne vienā vien spēlē pret hokeja dzimtenes pārstāvjiem. Vai savainojumu pluinītā Latvijas izlase spēs godam stāties pretim pēdējos gados spēcīgākajam sastāvam, kādu Kanāda vedusi uz pasaules meistarsacīkstēm? Kaspars Daugaviņš, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš pret Sidniju Krosbiju, Klodu Žirū, Džeisonu Specu un Taileru Seginu. Ervīns Muštukovs pret Maiku Smitu. Krišjānis Rēdlihs pret Denu Hamuī. Kurš kuru?

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...