Rīgā +17 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē Rīgā papildlaikā zaudē Somijai

Latvijas vīriešu hokeja izlase trešdien Rīgā pārbaudes spēlē ar rezultātu 2:3 (0:2, 1:0, 1:0, 0:1) papildlaikā piekāpās Somijai.

Pirmās trešdaļas vidū somus vadībā izvirzīja Peka Jormaka, kurš guva vārtus vairākumā, bet vēl nepilnas piecas minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Patriks Puistola.

Otrā perioda ievadā pēc uzvarēta iemetiena pretinieku aizsardzības zonā Haralds Egle piespēlēja Oskaram Lapinskim, kurš ar tālu metienu pārsteidza Somijas vārtsargu un guva pirmos Latvijas vārtus.

Savukārt noslēdzošajā trešdaļā pēc spēlētām nepilnām četrām minūtēs neizšķirtu panāca Roberts Kaļķis.

Nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas hokejisti tika pie vairākuma, kuru neizdevās izmantot, un pēc 60 spēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 2:2.

Papildlaika ceturtajā minūtē Somijai uzvaru atnesa Sebastians Repo.

Latvijas izlases vārtus sargāja Ivars Punnenovs, kurš atvairīja 24 metienus.

Ceturtdien Latvija un Somija "Arēnā Rīga" aizvadīs vēl vienu cīņu, kas arī sāksies plkst.19.30.

Pagājušajā nedēļā Latvijas hokejisti aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Austriju, abās svinot uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar 3:2. Somijai tas būs pirmais pārbaudes mačs pirms gaidāmā pasaules čempionāta.

Latvijas izlasei šajā pavasarī ir paredzētas sešas pārbaudes spēles savā laukumā un divas izbraukumā. Pēc spēlēm ar Somiju latvieši 3. un 4.maijā savā laukumā tiksies ar Norvēģiju.

Visas Latvijas valstsvienības pārbaudes spēles tiešraidē var vērot TV6 kanālā.

Savukārt 26. un 27.aprīlī notiks izbraukuma spēles ar Šveici.

Latvijas izlasē galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam palīdz treneri Lauris Dārziņš, Artūrs Irbe, Petri Nummelins, Ville Peltonens, Raimonds Vilkoits, video treneris Pēteris Groms un fiziskās sagatavotības speciālists Ēriks Visockis.

Latvijas izlase uz pasaules čempionātu Čehijā dosies 9.maijā.

2024.gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26.maijam.

Latvijas valstsvienības sastāvs:

vārtsargi - Ivars Punnenovs (Rapersvīles-Jonas "Lakers", Šveice), Ēriks Vītols (Keurū "KeuPa", Somija);

aizsargi - Roberts Mamčičs ("Nove Zamky" , Slovākija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Andžāns (Hemēnlinnas HPK, Somija), Markuss Komuls (Truā-Rivjēras "Lions", Kanāda), Ralfs Bergmanis (Vermontas Universitāte, NCAA), Roberts Kaļķis ("Marseille", Francija), Sandis Smons ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Ralfs Freibergs (Hradeckrālovas "Mountfield");

uzbrucēji - Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Roberts Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Filips Buncis (Vestervīkas IK, Zviedrija), Renārs Krastenbergs (Grācas "99ers", Austrija), Haralds Egle (Liptovski Mikulāšas "MHK 32", Slovākija), Rihards Marenis (Nībro "Vikings", Zviedrija), Oskars Lapinskis (Langnavas "Tigers", Šveice), Kristaps Skrastiņš, Martins Laviņš (abi - Ņūhempšīras Universitāte, NCAA), Fēlikss Gavars (Sv. Lorenca Universitāte, NCAA), Dans Ločmelis (Masačūsetsas Universitāte Emerstā, NCAA).