Latvijas hokeja izlase pēdējā pārbaudes spēlē pirms PČ piekāpjas Šveicei

Latvijas hokeja izlase sestdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta viesos ar rezultātu 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) piekāpās Šveicei.

Kā iepriekš tika ziņots, izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc spēlēm ar Šveici paziņos komandas sastāvu dalībai pasaules čempionātā.

Atzīstamu maču Latvijas izlases vārtos aizvadīja 20 gadus vecais vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals. Viņš tika atzīts arī par Latvijas izlases labāko spēlētāju šajā mačā.

Šveicieši šajā mačā dominēja jau no pirmajā minūtēm. Pirmā perioda otrajā pusē Artūrs Kulda un Emīls Ģēģeris atstāja latviešus lielajā mazākumā, kas mājiniekiem ļāva izspēlēt līdz tukšiem vārtiem un panākt 1:0. Pēc 2017.gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) drafta pirmā numura Niko Hišīra piespēles precīzi meta Vensāns Praplāns.

Arī spēles otrajā daļā Latvija nespēja tikt galā ar pretinieku aktīvo spēli. Lai gan izdevās uzlabot metienu bilanci, tomēr bīstamas epizodes pie pretinieku vārtiem neizdevās radīt.

Trešās trešdaļas vidū mājinieki dubultoja savu pārsvaru, precīzi metot Simonam Mozeram. Šveicietis pie metienam izdevīgas pozīcijas tika pēc tam, kad Latvijas hokejisti nesapratās savā aizsardzības zonā, ripai pretī vārtiem nonākot pretinieku rīcībā. Perioda otrajā pusē viesi nonāca mazākumā, kura laikā ripa vēlreiz tika ieraidīt vārtos, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās metiens netika ieskaitīts.

Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Latvija nomainīja Grigalu pret sesto laukuma spēlētāju, taču šis solis augļus nedeva, latviešiem ceļamaizei uz čempionātu ņemot līdzi zaudējumu 0:2.

Jau ziņots, ka uzbrucējs Teodors Bļugers neliela savainojuma dēļ nevarēja piedalīties valstsvienības noslēdzošajā pārbaudes spēlē. Latvijas Hokeja federācija ziņoja, ka Bļugers šodien atgriezīsies Rīgā, lai ārstēšanos turpinātu dzimtenē.

Latvijas izlase piektdien ar 1:4 piekāpās Šveicei, bet Bļugers pēc pirmā perioda laukumā vairs neparādījās.

Abas izlases savā starpā tiksies arī pasaules čempionātā.

Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs uz pārbaudes spēlēm Šveicē sastāvā iekļāva 26 spēlētājus. To skaitā bija trīs vārtsargi, deviņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Izlasei pirms došanās uz Šveici ir pievienojušies Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošie Bļugers un Rūdolfs Balcers, kā arī nesen par Čehijas čempionu kļuvušais Guntis Galviņš. Tāpat treniņus iepriekšējā nedēļā kopā ar izlasi uzsāka arī Lauris Dārziņš.

Savukārt uz šīm spēlēm Šveicē neliela potītes savainojuma dēļ nav devies komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, tāpat savainojumu dziedē arī Edgars Kulda, taču Vitālijam Pavlovam ceļgala traumas dēļ šī gada pasaules čempionāts ies secen.

Latvijas nacionālā izlase kopumā jau aizvadījusi četras pārbaudes spēles Euro Hockey Challenge turnīra ietvaros, kurā izlases piedalās sagatavošanās posmā pirms pasaules čempionāta. Vispirms Latvija viesos ar 3:2 uzvarēja un 0:2 piekāpās Francijai, bet pagājušajā nedēļā pašmāju hokejisti Arēna Rīga uzvaras dalīja uz pusēm (2:4 un 2:1) ar spēcīgo Krievijas izlasi.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10.maijā, bet Latvijas valstsvienība Bratislavā tiksies ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlases sastāvs mačiem pret Šveici:

vārtsargi - Kristers Gudļevskis (Rīgas Dinamo), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas-Fērbenksas Universitāte, NCAA), Jānis Auziņš (Prizma);

aizsargi - Uvis Balinskis, Kristaps Zīle, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Ralfs Freibergs (Zlīnas PSG Berani, Čehija), Artūrs Kulda (Čerepovecas Severstaļ, KHL), Oskars Cibuļskis (Hradeckrālovas Mountfield, Čehija), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskās koledža, NCAA), Edgars Siksna (Karagandas Sarjarka, VHL), Guntis Galviņš (Tršinecas Ocelārži, Čehija);

uzbrucēji - Rodrigo Ābols (Orebro, Zviedrija), Miks Indrašis (Maskavas Dinamo, KHL), Rihards Bukarts (Diseldorfas EG, Vācija), Gints Meija, Oskars Batņa, Emīls Ģēģeris, Mārtiņš Dzierkals, Rihards Marenis, Lauris Dārziņš (visi - Rīgas Dinamo), Roberts Bukarts (Prāgas Sparta, Čehija), Ronalds Ķēniņš (Lausanne, Šveice), Teodors Bļugers (Pitsburgas Penguins, NHL), Rūdolfs Balcers (Otavas Senators, NHL), Toms Andersons (Langenthal, Šveice).