Rīgā +5 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Latvijas hokejisti Universiādes mačā uzvar Zviedriju

Latvijas hokeja izlase trešdien Krievijā notiekošās 29.Ziemas Universiādes apakšgrupu sacensību mačā ar rezultātu 6:3 (0:2, 2:1, 4:0) uzvarēja Zviedriju.

Latvijas komandas sastāvā ar diviem vārtiem izcēlās Mārtiņš Pēteris Barkāns, kamēr pa reizei precīzi bija Mariss Elbrets, Roberts Mamčics, Elvis Kaimiņš un Endijs Butāns.

Pirmajā trešdaļā Latvijas izlase nonāca iedzinējos ar divu vārtu starpību, tomēr otrā perioda pirmajā pusē pēc Elbreta un Mamčica precīzajiem metieniem rezultāts kļuva neizšķirts 2:2. Pirms pārtraukuma gan zviedri vadību atguva, tomēr Latvijas hokejisti aizvadīja lielisku trešo periodu, kura laikā guva četrus bezatbildes vārtus un nodrošināja otro uzvaru turnīrā.

Tiesa, Latvijas izlases izredzes sasniegt turnīra pusfinālu joprojām ir ļoti teorētiskas.

B grupas vadībā ar deviņiem punktiem trīs spēlēs atrodas Kanāda, kamēr tai ar sešiem punktiem divās spēlēs seko Kazahstāna. Pa sešiem punktiem četros mačos guvušas Latvija un Šveice, bet bez punktiem šobrīd ir Lielbritānija un Zviedrija.

Apakšgrupu turnīru Latvija noslēgs piektdien, kad tiksies ar Lielbritāniju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka hokeja turnīra pirmajā spēlē Latvija ar 6:4 uzvarēja Šveici, bet pēc tam ar 1:10 kapitulēja Kazahstānai un ar 1:6 zaudēja Kanādai.

Kā zināms, pirms tam trešdien Latvijas snovbordistes Paula Anna Vītola un Elīna Zvaigzne nepārvarēja paralēlā slaloma izslēgšanas sacensību pirmo kārtu.

Savukārt šorttrekā 1000 metru sacensības ar saņemtu sodu jau priekšsacīkstēs noslēgušās Endijam Vīgantam.

Krasnojarskā notiekošajā Ziemas Universiādē Latviju pārstāv 27 sportisti no trīspadsmit Latvijas augstskolām. Latvija pārstāvēta hokejā vīriešiem, kalnu slēpošanā, šorttrekā, daiļslidošanā un snovbordā.

Iepriekšējā Ziemas Universiādē, kas notika 2017.gadā Almati, Latvijai pirmo medaļu vēsturē izcīnīja kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kurš tika kronēts par čempionu Alpu kombinācijā.