Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Latvijas hokejistu pretiniekiem PČ mainīgas sekmes pārbaudes spēlēs

Somijas hokeja izlase, gatavojoties kārtējam pasaules čempionātam, ceturtdien pārbaudes mačā savā laukumā ar 5:4 (1:1, 0:2, 4:1) uzvarēja Zviedriju.

Vēl mača 30.minūtē zviedri izvirzījās vadībā ar 3:1. Lai arī Hari Pesonens noslēdzošās trešdaļas ievadā vienus vārtus atguva, 49.minūtē Antons Landers mazākumā panāca 4:2. Zviedrijas hokejisti šķietami tuvojās uzvarai, tomēr 58.minūtē somi vienus vārtus atguva, turklāt nākamās pusotras minūtes laikā guva vēl divus vārtus, izraujot negaidītu uzvaru.

Uzvaru mājiniekiem 48 sekundes pirms pamatlaika beigām nodrošināja Ētu Lostarinens.

Zviedrijas hokejisti būs vieni no Latvijas pretiniekiem maijā gaidāmajā pasaules čempionātā.

Uzvaru ceturtdien tikmēr guva cita Latvijas pretiniece Austrija, kas izbraukumā ar 3:2 (0:1, 1:1, 2:0) uzvarēja Vāciju. Pēc diviem Leona Draizaitla precīzajiem metieniem vācieši ātri vien ieguva 2:0 pārsvaru, tomēr to noturēt neizdevās, bet uzvaras vārtus viesiem pamatlaika priekšpēdējā minūtē iemeta Dominiks Hainrihs.

Savukārt zaudējumu piedzīvoja Itālija, kas viesos ar 2:3 (0:0, 1:0, 1:3) atzina Slovēnijas pārākumu, mača laikā arī nenoturot divu vārtu pārsvaru. Arī itāļi būs vieni no Latvijas pretiniekiem pasaules čempionātā.

Pirms tam trešdien Itālija uzvarēja slovēņus ar tādu pašu rezultātu.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10.maijā, bet Latvijas valstsvienība Bratislavā tiksies ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.

Otrā grupā Košicē tikmēr spēkosies Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Slovākija, Dānija, Francija un Lielbritānija.