Latvijas sieviešu U-18 hokeja izlase sāk pasaules čempionātu ar zaudējumu

Latvijas sieviešu U-18 hokeja izlase pirmdien Stambulā dalību pasaules čempionāta otrajā divīzijā sāka ar neveiksmi. Latvija ar 2:5 (1:2, 1:2, 0:1) piekāpās vienaudzēm no Nīderlandes.

Pirmās vadībā izvirzījās Nīderlandes hokejistes, vārtus gūstot Danikai Kogī, tomēr jau pēc četrām minūtēm neizšķirtu panāca Linda Rulle, kura ripu raidīja pretinieču vārtos pēc Evelīnas Kolītes piespēles.

16.minūtē nīderlandietes vēlreiz vadībā izvirzīja Īrisa van Hautena, un īsi pēc otrā perioda sākuma pārsvaru dubultoja Flēra Kivitsa.

32.minūtē otros vārtus mačā guva Rulle, kurai izdevās panākt 2:3, taču nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz trešdaļas beigām divu vārtu pārsvaru atjaunoja pirmo vārtu autore.

Noslēdzošajā trešdaļā otros vārtus guva arī Kivitsa (5:2).

Latvijas hokejistes šajā mačā pa pretinieču vārtiem meta 23 reizes, kamēr Nīderlande pa Jeļizavetas Stadņikas sargātajiem vārtiem izpildīja 29 metienus.

Rīt Latvija tiksies ar Kazahstānu, bet pēc tam meistarsacīkstes turpināsies ar spēlēm par vietām.

U-18 pasaules čempionāta otrajā divīzijā piedalās deviņas komandas, kuras sadalītas trīs apakšgrupās.

Mačs par zelta medaļām, bronzu un pārējām pozīcijām tiks izspēlēts 5.jūlijā.

Trenera Mika Goluboviča vadībā Latvijas sieviešu izlasei tas ir pirmais U-18 pasaules čempionāts vēsturē.

Golubovičam turnīrā palīdzēs treneri Laila Dekmeijere-Trigubova un Vladislavs Koniševs, kā arī vārtsargu treneris Denijs Romanovskis. Fiziskās sagatavotības trenere ir Diāna Ņikitina.

Latvijas izlases sastāvs startam pasaules čempionāta otrajā divīzijā:

vārtsardzes - Nikola Seleviča (Hokeja skola "Rīga" (HS "Rīga")), Jeļizaveta Stadņika ("Lauvas");

aizsardzes - Marta Valante ("Kurbads"), Madara Saulīte ("Laima"), Ksenija Kezika, Luīze Zemesarāja (abas - "L&L"), Sindija Medisone ("Tukums"), Amanda Eihmane ("Lauvas"), Emīlija Jakovļeva (HS "Rīga");

uzbrucējas - Linda Rulle (Bergkāmenas "Baren", Vācija), Šarlote Štāle, Milana Laletina, Madara Roberta Zuševiča, Katrīna Paula Ozola (visas - HS "Rīga"), Evelīna Kolīte ("Laima"), Hanna Štrause ("Kurbads"), Lea Venckus, Valērija Lukjanska (abas - "Lauvas"), Emīlija Kaže ("L&L").