Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Latvijas U-20 hokejisti pasaules junioru čempionāta otrajā spēlē zaudē Kanādai

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase trešdien Gēteborgā pasaules junioru čempionāta otrajā mačā ar rezultātu 0:10 (0:2, 0:3, 0:5) zaudēja vienaudžiem no Kanādas, piedzīvojot otro neveiksmi turnīrā.

Kanādiešiem ar vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm izcēlās 17 gadus vecais Meklins Selebrīni, kurš ir viens no favorītiem nākamā gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā.

Latvijas izlasē par labāko spēlētāju tika atzīts Niks Feņenko, bet pretiniekiem šo godu izpelnījās Selebrīni.

Latvijas hokejisti šajā spēlē izdarīja gandrīz divreiz mazāk metienu, nekā pretinieki - 22:41.

A apakšgrupā līdere ar sešiem punktiem divās spēlēs ir Kanāda, pa trīs punktiem vienā mačā guvušas Zviedrija un Vācija, bet Somija un Latvija līdzšinējos divos dueļos ir bez punktiem.

Spēles sestajā minūtē Ēriks Mateiko par grūdienu apmalē atstāja latviešus mazākumā, taču nevienādos sastāvos komandas paguva nospēlēt vien piecas sekundes, jo ātri kanādiešiem vairākumu realizēja Konors Gīkijs. Perioda turpinājumā Kanādas izlasei veiksmīgi izdevās apstrīdēt piešķirto noraidījumu un nepilnas divas minūtes pirms pirmajiem gūtajiem vārtiem 2:0 panāca Breidens Jegers.

Perioda otrajā pusē Latvijas hokejisti nerealizēja savu pirmo vairākumu mačā un dažas minūtes pirms došanās pārtraukumā trešais uzbrucēju virknējums neizmantoja iespēju gūt vārtus. Trešdaļu Arta Ābola vadītā komanda noslēdza mazākumā, jo 73 sekundes pirms perioda beigām noraidījumu saņēma Dāvis Borozinskis, bet 26 sekundes pirms beigu svilpes Latviju ar trīs laukuma spēlētājiem uz ledus atstāja Pēteris Bulāns.

Trijatā latvieši noturējās, taču nepilnu pusminūti pirms mazākuma beigām 3:0 panāca Ouens Alārs. Latvijas izlases nedienas ar disciplīnu turpinājās un mirkli vēlāk par grūdienu ar nūju mazākumā latviešus atstāja Ingus Ločmelis. Trešdaļas piektajā minūtē Kārsons Rehkopfs meistarīgi apspēlēja latviešus un panāca jau 4:0.

Perioda vidū pēc tālas piespēles viens pret Linardu Feldbergu nonāca Meklins Selebrīnī, kanādietim pēc trīs rezultatīvām piespēlēm pievienojot savus pirmos vārtus šajā mačā. Trešdaļas otrajā pusē Latvijas hokejistiem izdevās aktīva spēle pretinieku aizsardzības zonā, taču rezultāts palika nemainīgs.

Trešajā nogrieznī pēc nospēlētām divām minūtēm un 14 sekundēm precīzi no distances meta kanādiešu kapteinis Freizers Mintens, bet pēc nepilnām divām minūtēm 7:0 panāca Metjū Vuds, pēc kura gūtajiem vārtiem Feldbergu vārtos nomainīja Aksels Ozols. Perioda sestajā minūtē Gīkijs ieraidīja astoto ripu Latvijas izlases vārtos un pēc 35 sekundēm 9:0 panāca Rehkopfs.

Desmitos vārtus kanādieši guva deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām, atzīmējoties Metjū Potram.

Latvijas hokejisti otrdien turnīra pirmajā spēlē ar 0:6 atzina mājinieces Zviedrijas pārākumu, kamēr kanādieši pasaules čempionātu sāka ar uzvaru, apspēlējot Somiju ar 5:2.

B apakšgrupā cīnās Slovākija, Čehija, ASV, Norvēģija un Šveice.

Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektajā vietā esošā komanda aizvadīs vienu spēli par palikšanu elitē.

Latvijas izlases kapteinis šajā čempionātā ir Dans Ločmelis, kurš šovasar kopā ar Latvijas pieaugušo valstsvienību izcīnīja bronzas medaļu pasaules meistarsacīkstēs.

Pirms turnīra Latvijas jaunie hokejisti Zviedrijā aizvadīja divas pārbaudes spēles, kurās ar 3:4 tika zaudēts Čehijai un ar 6:2 uzvarēta Norvēģija.

Latvijas U-20 izlases sastāvā iekļauti trīs vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji. Turnīra noteikumi paredz, ka savainotu spēlētāju, kuram trauma neatļauj vairāk piedalīties sacensībās, drīkst aizstāt ar citu hokejistu.

Uz Zviedriju Latvijas izlase bija devusies 26 hokejistu sastāvā. Pirms turnīra sākuma izlases sastāvs tika samazināts līdz 25 spēlētājiem, atskaitot vienu no uzbrucējiem Otto Poļakovu, bet diviem spēlētājiem - aizsargam Elvim Laškovam un uzbrucējam Kristeram Ansonam - paliekot rezervistu statusā.

Šogad pasaules čempionātā drīkst piedalīties 2004.gada dzimušie un jaunāki spēlētāji. Meistarsacīkstes no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Gēteborgā.

Darbā ar U-20 hokeja izlasi Artim Ābolam šajā sezonā asistē Kārlis Zirnis, Artūrs Āboliņš un Edgars Masaļskis.

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlases sastāvs pasaules junioru čempionātā:

vārtsargi - Deivs Rolovs ("Lone Star Brahmas", NAHL), Aksels Ozols (Šarlotaunas "Islanders", QMJHL), Linards Feldbergs ("HS Rīga");

aizsargi - Niks Feņenko (Bēkomo "Drakkar", QMJHL), Renarts Bērziņš ("Mogo"/LSPA), Pēteris Bulāns (Šikutimi "Sagueneens", QMJHL), Viktors Kurbaka (Tršinecas "Ocelārži", Čehija), Kristers Urbanovičs (Oulu "Karpat", Somija), Ingus Ločmelis (Fērbenksa "Ice Dogs", NAHL), Darels Uļjanskis (Stokholmas AIK, Zviedrija);

uzbrucēji - Dans Ločmelis (Masačūsetsas Universitāte, NCAA), Rainers Rullers (Medisonas "Capitols", USHL), Kristofers Krūmiņš (Ņūdžersijas "Hitmen", NAHL), Rodžers Bukarts (Venačī "Wild", WHL), Rainers Dārziņš (Šelefteo AIK, Zviedrija), Sandis Vilmanis (Sarnijas "Sting", OHL), Emīls Veckaktiņš ("Lugano", Šveice), Dāvis Borozinskis (Demoinas "Bucaneers", USHL), Kevins Strādnieks, Rinalds Vutkevičs (abi - "Zemgale"/LLU), Ēriks Mateiko (Sentdžonas "Sea Dogs", QMJHL), Toms Mots (Brno "Kometa", Čehija), Rauls Ozollapa (Pršerovas "Zubr", Čehija).