Losandželosas Kings tiek pie pirmā Stenlija kausa komandas vēsturē

Šajā spēlē jau 1.periodā Kings nodemonstrēja, kura komanda kausu vēlas vairāk, nepilnu četru minūšu laikā saberot trīs ripas Martina Brodēra sargātajos Devils vārtos. Jāpiebilst, ka visi trīs vārti tika gūti vairākumā pēc Devils hokejista Stīva Bernjē noraidījuma uz piecām minūtēm. Otrā perioda pašā sākumā jau 4:0 panāca Džefs Kārters, gūstot savus otros vārtus mačā.

Lai gan vienu ripu atguva Adams Henriks, par uzvaru velni vairs cīnīties nespēja – 57.minūtē vispirms Kings iemeta tukšos vārtos (cietoksni bija atstājis Brodērs, dodot vietu vēl vienam uzbrucējam), bet 15 sekundes vēlāk sesto naglu Devils zārkā iedzina Mets Grīns.

Pirmo reizi komandas 45 gadu ilgajā vēsturē pie Nacionālās hokeja līgas (NHL) uzvarētāju balvas – Stenlija kausa – tikuši Losandželosas Kings. Finālsērijas sestajā spēlē pirmdien karaļi savā laukumā ar 6:1 sagrāva Ņūdžersijas Devils, finālā konkurentus pārspējot ar kopējo rezultātu 4:2. Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika atzīts čempionu vārtsargs Džonatans Kviks.

Tādējādi Kings kļuva par pirmo komandu NHL vēsturē, kas regulāro turnīru noslēgusi konferences 8.vietā jeb pēdējā, kura dod iespēju spēlēt play-off, bet izcīnījusi Stenlija kausu. Pa ceļam uz triumfu Kings pārspēja trīs spēcīgākās aizvadītās regulārās sezonas komandas Rietumu konferencē – Vankūveras Canucks, Sentluisas Blues un Fīniksas Coyotes.

Par finālsērijas vērtīgāko hokejistu atzina Kings vārtsargu Džonatanu Kviku – sešās spēlēs finālā viņš ielaida tikai septiņas ripas, bet visā play-off turnīrā izcīnīja 16 uzvaras 20 spēlēs, zaudējot tikai 1.41 ripu vidēji mačā un atvairot 94,6% metienu. Viņa kontā arī trīs sausās spēles.

Interesanti, ka čempionu sastāvā spēlēja arī Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Teda Nolana dēls Džordans – 20 spēlēs viņam 1+1 un 28 soda minūtes.