Rīgā +4 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Merzļikinam 32 atvairīti metieni, Lugano sasniedz pusfinālu Šveicē

Latvijas hokeja daudzsološais vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien atvairīja 32 pretinieku metienus un palīdzēja Lugano komandai iekļūt Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) pusfinālā.

Lugano savās mājās sīvā cīņā ar 5:4 (1:2, 3:1, 1:1) uzvarēja Zug komandu, bet visā sērijā svinēja panākumu ar 4-0.

Merzļikinam spēles sākums izdevās ne pārāk veiksmīgs, jo pirmo desmit minūšu laikā viņš ielaida divas ripas, taču pēc tam Lugano komanda atguvās un spēles 28.minūtē jau bija vadībā ar 4:2. Cūgas vienība gan nepadevās un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām spēja panākt izlīdzinājumu, tomēr vēl pēc 20 sekundēm mājiniekiem uzvaras vārtus guva Damjēns Bruners.

Kā zināms, Lugano sēriju sāka ar uzvaru 2:1 pēcspēles metienu sērijā, bet pēc tam izcīnīja uzvaras ar 4:2 un 5:2. Merzļikins četros mačos ielaida vidēji 2,08 ripas spēlē, atvairot 94,23% metienu.

Pusfinālā Lugano tiksies ar Ženēvas Servette un Fribourg-Gotteron sērijas uzvarētāju, kur pēc četriem mačiem ar 3-1 vadībā ir Ženēvas klubs.

Par pārsteigumu izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā parūpējās Bern komanda, kas sērijā ar 4-0 pārliecinoši pārspēja regulārā čempionāta labāko komandu Cīrihes ZSC Lions. Bernes klubs regulāro čempionātu noslēdza tikai astotajā pozīcijā, vietu izslēgšanas spēlēs nodrošinot vien pirmspēdējā kārtā.

Pusfinālā iekļuva arī pērnā gada Šveices čempione un valsts titulētākā komanda Davos, kas ar 4-0 sērijā pārspēja Klotenes Flyers vienību. Davosas klubs par Šveices čempioniem ir kļuvis 31 reizi.