Merzļikinam ceturtā uzvara četrās spēlēs, Girgensonam piespēle Bufalo panākumā

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, bet citā spēlē Zemgus Girgensons izcēlās ar rezultatīvu piespēli.

Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" mājas spēlē ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja Dalasas "Stars".

Latvijas vārtsargs atvairīja 31 no 32 pretinieku komandas metieniem, sakrājot atvairīto metienu koeficientu 96,9%, un tika nosaukts par spēles pirmo zvaigzni. Merzļikins šosezon vārtos ir stājies četrās spēlēs un visās izcīnījis uzvaras.

Lielisku spēli Merzļikins aizvadīja, neskatoties uz to, ka, izejot laukumā, līdzjutējs pretinieku komandas kreklā mēģināja viņu provocēt, izsakot aizskarošas piezīmes par vasarā traģiskā negadījumā mirušo "Blue Jackets" vārtsargu un Merzļikina labu draugu Matīsu Kivlenieku.

Pēc spēles Merzļikins atzina, ka bija gaidījis sauso spēli, jo "ticu karmai. Pasaulē ir daži dumji cilvēki. Tas, kas notika, kad nācu laukumā, bija slikti".

Kolumbusas vienībā ar diviem rezultativitātes punktiem, gūstot vienus vārtus un atdodot rezultatīvu piespēli, izcēlās divi spēlētāji - Olivers Bjorkstrands un Gregorijs Hofmans.

Dalasas vienības labā vienīgos vārtus guva Tailers Segins.

Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" mājas spēlē ar rezultātu 5:1 (1:1, 1:0, 3:0) uzveica pagājušās sezonas čempionvienību Tampabejas "Lightning".

Latvijas uzbrucējs asistēja "Sabres" ceturtajā vārtu guvumā, pēc iemetiena piespēlējot ripu Robertam Hegam, kurš to raidīja tukšos vārtos.

Girgensons uz ledus bija 17 minūtes un divas sekundes, no tām pavadot 25 sekundes vairākumā un minūti un 18 sekundes mazākumā. Viņš arī izdarīja vienu metienu par vārtiem, bloķēja vienu pretinieku metienu, vienu reizi atņēma pretiniekam ripu, uzvarēja 13 no 18 iemetiniem un beidza spēli ar +/- koeficientu +2.

Bufalo vienībā ar diviem gūtajiem vārtiem izcēlās Viktors Ūlofsons.

Tampabejas komandas labā vienīgos vārtus guva Alekss Kilorns.