Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Merzļikinam un Lugano zaudējums Špenglera kausa finālā

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins un viņa pārstāvētā Šveices komanda Lugano ceturtdien piedzīvoja zaudējumu prestižās Špenglera kausa izcīņas titula mačā. Savukārt Latvijas aizsargs Artūrs Kulda iekļauts sacensību simboliskajā izlasēLugano finālā ar 3:4 (1:1, 1:2, 1:1) piekāpās Kanādas komandai.

Pirmā vadībā izvirzījās Lugano komanda, tomēr spēles vidū Kanāda jau bija priekšā ar 3:1. Kaut šveicieši vēl panāca izlīdzinājumu 3:3, uzvaras vārtus 49.minūtē iemeta Mets d'Agostīni.Merzļikins vārtus sargāja visu maču.Kāds Latvijas hokejists finālā spēlēja ceturto reizi pēdējo piecu gadu laikā. Kanāda turnīrā iepriekšējo reizi uzvarēja 2012.gadā, bet kopā tā titulu ieguvusi 13 reizes.Kā ziņots, trešdien pusfinālā Merzļikins nostāvēja "sausā" un Lugano ar 3:0 pārspēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Jekaterinburgas Avtomobilist, bet Kanādas komanda cīņā par vietu finālā ar 6:5 pārspēja turnīra saimnieci Davos.Turnīrā piedalījās arī Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā KHL vienība Helsinku Jokerit no Somijas, kas otrdien ceturtdaļfinālā ar 4:5 pagarinājumā piekāpās Davos.