Rīgā +7 °C
Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

Merzļikinam viena ielaista ripa un 25. panākums NHL sezonā

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā tika pārspēts tikai vienu reizi un palīdzēja Kolumbusas Blue Jackets tikt pie panākuma mājas spēlē.

"Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) uzvarēja Monreālas "Canadiens".

Pirmajā trešdaļā pirmos vārtus mājinieku labā guva Džeks Roslovičs, kurš otrajā trešdaļā vēlreiz raidīja ripu pretinieku vārtos, panākot 2:0. Otrās trešdaļas turpinājumā trešos vārtus, spēlējot vairākumā, Kolumbusas komandas labā guva Patriks Laine.

Tikmēr spēles 39.minūtē "Canadiens" vienus vārtus atspēlēja, precīzam esot Raienam Peilingam, taču noslēdzošajā trešdaļā mājinieki guva divus bezatbildes vārtus, izcīnot pārliecinošu uzvaru.

Merzļikins tika galā ar 20 pretinieku metieniem, atvairot 95,2% metienu. Pretinieku vārtsargs Sems Montembolts atvairīja 26 metienus.

Latvijas vārtsargs šosezon laukumā devies 52 spēlēs, kurās svinējis 25 uzvaras, vidēji ielaidis 3,35 ripas un atvairījis 90,4% metienu.

"Blue Jackets" ar 76 izcīnītiem punktiem 74 mačos Austrumu konferences turnīra tabulā ieņem desmito vietu, kamēr "Canadiens" ar 51 punktu 74 spēlēs atrodas 16.pozīcijā.