Merzļikins ar "sauso" uzvaru ieved Lugano prestižā Špenglera kausa finālā

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien palika nepārspēts Šveicē notiekošā prestižā Špenglera kausa izcīņas pusfinālā, tādējādi palīdzot sevis pārstāvētajai pašmāju komandai Lugano sasniegt finālu.Lugano pusfinālā ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Kontinentālās hokejas līgas (KHL) komandu Jekaterinburgas Avtomobilist.

Merzļikins šajā mačā atvairīja visas 30 Avtomobilist hokejistu mestās ripas. Par parādīto sniegumu latvietis tika nosaukts par Lugano labāko spēlētāju šajā duelī.Mača rezultātu spēles 16.minūtē atklāja Lugano amerikāņu uzbrucējs Tims Stepltons, kurš pielaboja komandas biedra metienu. Savukārt otrā perioda piektajā minūtē zviedrs Linuss Klāsens panāca jau 2:0 Šveices vienības labā.Otrās trešdaļas beigās Avtomobilist pārņēma inicatīvu un vairākas reizes bīstami apdraudēja Lugano vārtu drošību, tomēr Merzļikins bija savu uzdevumu augstumos.Tāpat arī trešajā periodā Jekaterinburgas klubs mēģināja izlīdzināt spēles rezultātu, tomēr latvietis savu cietoksni nosargāja neskartu. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Krievijas komanda pat nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un Lugano šveiciešu uzbrucējs Damjēns Brunners ripu raidīja jau tukšos Avtomobilist vārtos.Finālā Lugano ceturtdien spēkosies ar Kanādas komandu, kas pusfinālā trešdien ar 6:5 pārspēja turnīra saimnieci Davos vienību.Ar vārtu guvumiem šajā mačā izcēlās kādreizējie KHL Latvijas komandas Rīgas Dinamo leģionāri Aleksandrs Žirū un Mets Elisons, kuri šajā turnīrā iekļauti Kanādas komandas rindās.Žirū Rīgas Dinamo sastāvā spēlēja 2012./13.gada sezonā, un pašlaik viņš pārstāv Šveices komandu Ambri-Piotta, bet Elisons Latvijas vienību pārstāvēja 2008./2009.gada sezonā un šobrīd spēlē Minskas Dinamo rindās.Kanādas komandā ir divi Minskas Dinamo hokejisti, septiņi spēlētāji no Amerikas Hokeja līgas (AHL), kā arī 14 Šveicē spēlējoši kanādieši.Fināls tradicionāli risināsies 31.decembrī.Kā zināms, turnīrā piedalījās arī Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā KHL vienība Helsinku Jokerit no Somijas, kas otrdien ceturtdaļfinālā ar 4:5 pagarinājumā piekāpās Davos.Pirms tam grupu turnīrā Lugano un Jokerit spēlēja vienā apakšgrupā - Lugano izcīnīja pirmo vietu un pusfinālu sasniedza automātiski, bet Jokerit vienība palika otrā starp trim komandām.Pērn Špenglera kausu ieguva Ženēvas Servette, turnīrā triumfējot otro gadu pēc kārtas. Šveices klubs finālā ar 3:0 pieveica Krievijas klubu Ufas Salavat Julajev, kurā toreiz spēlēja arī Kulda. Līdz ar to Latvijas aizsargs prestižajā Špenglera kausā piedalījās otro gadu pēc kārtas.Šveicē notiekošā Špenglera kausa izcīņa norisinās kopš 1923.gada, un tas ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).Pirms diviem gadiem par šī turnīra čempionu kļuva latvietis Kaspars Daugaviņš, kurš tobrīd pārstāvēja Servette.Špenglera kausa izcīņā neviena KHL komanda nav triumfējusi kopš 2010.gada, kad to paveica Sanktpēterburgas SKA. Gadu vēlāk turnīrā piedalījās arī Latvijas vienība Rīgas Dinamo, turnīru noslēdzot otrajā vietā.