Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Merzļikins atvaira 47 metienus un palīdz Blue Jackets pārtraukt zaudējumu sēriju

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien atvairīja 47 metienus un palīdzēja Kolumbusas Blue Jackets pārtraukt septiņu zaudējumu sēriju Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārajā čempionātā.

"Blue Jackets" viesos ar rezultātu 4:2 (2:1, 0:1, 2:0) pārspēja Filadelfijas "Flyers" un izcīnīja pirmo uzvaru kopš 19.marta.

Spēles trešajā minūtē 1:0 viesu labā panāca Brendans Gonss, bet 14.minūtē pārsvaru nostiprināja Kersons Meiers. Kolumbusas piepilsētā augušais Meiers aizvadīja savu otro spēli NHL un guva savus pirmos vārtos, pirms tam atdodot savu pirmo piespēli.

Spēles 18.minūtē Noā Keitss vienus vārtus atguva, bet otrā perioda 14.minūtē 2:2 panāca Džeimss van Rīmsdiks. Nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Džastins Denforts atjaunoja viesiem vadību, bet 20 sekundes pirms finālsvilpes Šons Kuralī raidīja ripu tukšos vārtos.

Merzļikins šajā mačā atvairīja 47 no 49 pretinieku metieniem un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Pretinieku vārtsargs Kārters Hārts tika galā ar 26 no 29 metieniem.

Merzļikins šosezon laukumā devies 49 spēlēs, kurās svinējis 23 uzvaras, vidēji ielaidis 3,37 ripas un atvairījis 90,4% metienu.

"Blue Jackets" ar 72 punktiem 71 spēlē ieņem desmito vietu Austrumu konferencē, kamēr "Flyers" ar 55 punktiem 70 cīņās ir 14.pozīcijā.