Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Merzļikins ielaiž septiņas ripas un tiek nomainīts Blue Jackets sakāvē pret Panthers

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē ielaida septiņus vārtus un tika nomainīts pēc divām trešdaļām, bet viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" vienība ar 4:8 (2:4, 2:3, 0:1) savā laukumā atzina Floridas "Panthers" pārākumu.

Merzļikins laukumā devās pamatsastāvā un nospēlēja 40 minūtes, kurās tika galā ar 18 no 25 metieniem.

Latvijas vārtsargs pirmo reizi mačā tika pārspēts jau 32.sekundē, kad precīzs bija Meisons Mārčments, kurš mača turpinājumā atkārtoja "Panthers" rezultativitātes rekordu, tiekot pie sešiem punktiem (2+4).

Līdz šim sešus punktus vienā mačā "Panthers" rindās bija izdevies iekrāt tikai Olli Jokinenam, kurš ar 2+4 izcēlās 2017.gada 17.martā spēlē ar Ņujorkas "Islanders".

Pirmdienas mačā ar "hat trick" un rezultatīvu piespēli "Panthers" sastāvā izcēlās Sems Reinhārds, bet piecas rezultatīvas piespēles iekrāja Antons Lundels. Pa vārtiem uzvarētāju rindās guva Aleksandrs Barkovs, Makenzijs Vīgars un Ouens Tipets.

"Blue Jackets" sastāvā ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Patriks Laine, bet pa reizei precīzi bija Gustavs Nīkvists un Emīls Bemstrems.

Merzļikinu nomainījušais Jonass Korpisalo trešajā periodā atvairīja 14 no 15 viesu metieniem.

Kopumā šosezon Merzļikins NHL laukumā devies 27 spēlēs, izcīnījis 14 uzvaras, atvairījis 90,5% pretinieku metienu, vidēji spēlē zaudējis 3,39 vārtus un ticis pie divām "sausajām" spēlēm.

"Blue Jackets" ar 41 punktu 43 mačos Austrumu konferencē ieņem desmito vietu, kamēr "Panthers" ar 69 punktiem 46 mačā konferences un visas līgas līderi.

Balcers: NHL no tevis rezultātu prasa katru dienu

Nacionālā hokeja līga ir bizness, tur no spēlētājiem rezultātu prasa katru dienu. Ja sanāk garāki tukšie posmi, uzreiz notiek rūpīga analīze, plašā intervijā Sporta Avīzes aprīļa numurā pastāstīja L...