Rīgā +16 °C
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Nešvilas hokejisti vēlreiz uzvar Penguins, panākot 2-2 Stenlija kausa finālā

Nešvilas Predators hokejisti pirmdien savā laukumā ar 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) pārspēja par favorītiem uzskatītos pašreizējos Stenlija kausa īpašniekus Pitsburgas Penguins, finālsērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 2-2.

Pirmie divi vārti šajā spēlē tika gūti pirmā perioda izskaņā, kad 66 sekunžu laikā vispirms Kalle Jarnkroks vadībā izvirzīja Predators, bet Sidnijs Krosbijs atjaunoja neizšķirtu.

Jau pašā otrā perioda sākumā Frederiks Gudro sajūsmināja mājinieku līdzjutējus, vēlreiz vadībā izvirzot Predators, bet perioda vidū Viktors Arvidsons pārsvaru nostiprināja. Lai kā centās Penguins, viņiem lieliski spēlējošo Peku Rinni mājinieku vārtos pārspēt neizdevās, vēl vairāk - spēles izskaņā mājinieku līderis Filips Fošbergs ar tālu metienu jau tukšos vārtos panāca 4:1.

Ja pirmajās divās sērijas spēlēs Pitsburgā Predators aizsardzība kapitulēja deviņas reizes, tad divās turpmākajās cīņās savā laukumā ielaistas tikai divas ripas. Šoreiz Rinne tika galā ar 23 viesu metieniem, kamēr Mets Marejs Pitsburgas vārtos tika galā ar 22 no 25.

Ļoti svarīgā piektā spēle notiks ceturtdien Pitsburgā, bet pēc tam komandas vēl noteikti atgriezīsies Nešvilā. Ja būs nepieciešams septītais mačs, tas notiks Penguins laukumā.

Ja Nešvila kluba teju 20 gadus ilgajā vēsturē finālā spēlē pirmo reizi, Penguins iepriekš tikuši pie četriem kausiem (1991, 1992, 2009, 2016), un mēģina kļūt par pirmo komandu pēdējo 20 gadu laikā, kas Stenlija kausu izcīnījusi divus gadus pēc kārtas. Kā pēdējie to 1997. un 1998. gadā paveica Detroitas Red Wings.

Otrdien, 28. maijā, notika žurnāla Sporta Avīze rīkotā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatu kandidātu tiešraides diskusija, kuru vadīja sporta žurnālists Normunds Melderis.