Sestdiena, 11. maijs
Milda, Karmena, Manfreds

NHL līderiem Sabres pirmais zaudējums mājās, bet iegūts punkts

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres komanda pirmdien savā laukumā piedzīvoja pirmo zaudējumu šosezon, NHL regulārā turnīra mačā ar 2:3 (2:1, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās šo sezonu negaidīti veiksmīgi sākušajiem Arizonas Coyotes.

Arizona tika pie sestās uzvaras pēdējās septiņās spēlēs, kamēr Sabres pārtrauca piecu savā laukumā uzvarēto spēļu sēriju. Tiesa, sākums neko tādu nesolīja, jo jau spēles 12. minūtē Bufalo pēc uzbrukuma līderu Džeka Aikela (kapteinis vārtus guva dzimšanas dienā!) un Džefa Skinera vārtiem bija priekšā ar 2:0. Abiem uzbrucējiem tie bija septītie vārti šosezon.

Vienu ripu Arizona atguva vēl pirmajā periodā, bet otrā izskaņā vairākumā jau panāca neizšķirtu. Neviena no komandām pamatlaikā vārtus vairs neguva, tāpat bez vārtu guvumiem noslēdzās papildlaiks. Pēcspēles metienus sērijā vienīgo reizi pretinieku vārtsargu pārspēja Coyotes spēlētājs Niks Šmalcs, nodrošinot komandai uzvaru.

Jāpiezīmē, ka viesu vārtsargs Dārsijs Kempers atvairīja 24 no 26 Bufalo metieniem, kamēr viesi Kārteru Hatonu traucēja 44 reizes.

Girgensons uz ledus pavadīja 14 minūtes un 14 sekundes (1:47 mazākumā), kuru laikā atzīmējās ar vienu metienu pa vārtiem un negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon viņam 13 spēlēs četri (1+3) punkti un -3 lietderība.

Tikmēr pirmdienas otrajā spēlē Vankūveras Canucks savā laukumā ar 7:2 sagrāva Floridas Panthers, turklāt piecus vārtus guva jau pirmajā periodā. Uzvarētājiem ar diviem vārtiem izcēlās Džei Tī Millers, bet pa trim piespēlēm Eliasa Petešona un aizsarga Aleksandra Edlera kontā.

Sabres ar 13 spēlēs iekrātiem 20 punktiem saglabā līderpozīciju gan Austrumu konferencē, gan visā līgā. Tikmēr Coyotes ar 11 mačos iekrātiem 15 punktiem ir piektie Rietumos, kur sestie ar šādiem pat radītājiem ir Canucks.