Rīgā +22 °C
Svētdiena, 16. jūnijs
Justīne, Juta

Norvēģijai jau pirmajā dienā pilns medaļu komplekts Sočos - Bjergena triumfē skiatlonā

Norvēģiete Marita Bjergena sestdien Sočos kļuva par nu jau četrkārtēju olimpisko čempioni, triumfējot 15 km skiatlona sacensībās.

Pirmos 7,5 km slēpotājas veica klasiskajā stilā un šo distanci visātrāk veica Bjergena, pirms slēpju maiņas par nepilnu sekundi apsteidzot tautieti Terēzi Johaugu. Distances otros 7,5 km brīvajā stilā arīdzan visātrāk veica tieši Bjergena, pelnīti tiekot pie zelta. Vankūverā pirms četriem gadiem viņa izcīnīja trīs zelta medaļas. Tādējādi Bjergena kļuvusi par titulētāko savas valsts sportisti olimpisko spēļu vēsturē.

Sudrabs šoreiz zviedrietei Šarlotei Kallai, kura uzvarētājai piekāpās par 1,8 sekundēm, bet bronza vēl vienai norvēģietei Heidi Vengai. Tikai 1,4 sekundi no Vengas atpalika jau minētā Johauga. Norvēģijai tātad trīs vietas labāko četriniekā un jau 98 medaļas distanču slēpošanā olimpisko spēļu vēsturē. Tikai retais šaubās, ka trīsciparu skaitlis tiks sasniegts jau Sočos.

Norvēģija jau pirmajās divās olimpiskajās medaļu sacensībās tikusi pie pilna godalgu komplekta - sudrabu snovborda sloupstaila disciplīnā iepriekš sestdien izcīnīja Stāle Sandbehs.

Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļā