Pirmdiena, 6. maijs
Didzis, Gaidis

papildināts (21:47) - Latviešu pārstāvētā Maskavas Dinamo komanda ar uzvaru sāk ceļu pretī Gagarina kausam

Ar panākumu savā laukumā piektdien Gagarina kausa izcīņu sāka Harija Vītoliņa vadītā Maskavas Dinamo komanda, kas ar rezultātu 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) pārspēja Jaroslavļas Lokomotiv, Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērija līdz četrām uzvarām panākot 1:0.

Lai gan Martins Ternberjs jau spēles 2.minūtē vadībā izvirzīja viesus, mača turpinājumā Deniss Mosaļovs, Vladimirs Brjukvins un Konstantīns Gorovikovs guva trīs bezatbildes vārtus maskaviešiem. Aleksandrs Lazušins mājinieku vārtos tika galā ar 24 no 25 metieniem.

Mārtiņš Karsums mājinieku 2.maiņā spēlēja 14:48 minūtes, reizi metot pa vārtiem, uzvarot vienā no četriem iemeteniem un izpildot sešus spēka paņēmienus. Tikmēr regulārās sezonas komandas rezultatīvākais hokejists Kaspars Daugaviņš trešajā maiņā spēlēja 16:05 minūtes, trīsreiz metot pa vārtiem.

Arī pērn abas komandas tikās jau 1.kārtā, toreiz aizraujošā septiņu spēļu sērijā triumfējot Lokomotiv.

Citā Rietumu konferences ceturtdaļfināla mačā regulārās sezonas uzvarētāji Maskavas CSKA ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) savā laukumā uzveica debitantus Soči komandu, arī sērijā panākot 1:0. Lai gan Simons Hjalmarsons vārtus guva jau spēles 48.sekundē, nākamo iemesto ripu skatītāji sagaidīja vien pēc 56 minūtēm, kad izcēlās Jevgēņijs Artjuhins. Trešo ripu jau tukšos pretinieku vārtos raidīja Jans Muršāks.

Otra veiksmīgākā komanda regulārajā turnīrā Sanktpēterburgas SKA ar 6:3 (3:1, 3:0, 0:2) savā laukumā uzveica Pētera Skudras vadītos Ņižņijnovgorodas Torpedo hokejistus, panākot 1:0 sērijā. Ja SKA labā vārtus guva seši hokejisti, Torpedo 2+1 iekrāja soms Jarko Immonens.

Vēl vienā Rietumu sērijā Helsinku Jokerit savā laukumā ar 2:3 papildlaikā piekāpās Minskas Dinamo, lai gan spēles gaitā atradās vadībā ar 2:0. Neizšķirtu minskieši panāca tikai 87 sekundes pirms pamatlaika beigām, bet pirmā papildlaika 13.minūtē Mets Elisons viesiem nodrošināja uzvaru un vadību sērijā - 1:0.

Otrie mači turpat Maskavā, Sanktpēterburgā un Helsinkos norisināsies sestdien.

Tāpat sestdien sāksies Austrumu konferences ceturtdaļfināli. Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas Salavat Julaev komanda mēģinās pārspēt pašreizējos Gagarina kausa īpašniekus Magņitogorskas Metallurg, bet cits izlases aizsargs Oskars Bārtulis un Astanas Baris spēkosies ar Omskas Avangard.

ziņa papildināta ar Jokerit - Minskas Dinamo mača iznākumu

Jonass izcīna savu pirmo uzvaru MXGP klasē

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionāta piektā posma - Portugāles "Grand Prix" - sacensībās prestižākajā MXGP klasē, svinot pirmo panākum...