Rīgā 0 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Pasaules čempionāts hokejā Rīgā sākas ar Čehijas uzvaru pār Slovākiju; Tamperē Somija zaudē ASV

Pasaules čempionāta hokejā B apakšgrupas turnīrs piektdien Rīgā sākās ar Čehijas uzvaru pār savu principiālo pretinieci Slovākiju, kamēr A apakšgrupā Tamperē mājiniece Somija zaudēja ASV.

"Arēnā Rīgā" notikušajā duelī Čehijas hokejisti bija pārāki ar 3:2 (3:2, 0:0, 0:0).

Spēles ievadā pārsvars bija čehiem, taču pirmie vārtus guva slovāki, piektajā minūtē ar metienu bez ripas apstādināšanas vairākumu realizējot Martinam Hromjakam. Pēc nepilnām divām minūtēm pretuzbrukumā pēc ātras izspēles 1:1 panāca Romāns Červenka, bet perioda vidū neveikli nospēlēja čehu vārtsargs Šimons Hrubecs un viņa no ripa nonāca vārtos, guvumu ieskaitot Mislavam Rosandičam. Kļūdījās ar slovāki un 14.minūtē mazākumā izlīdzinājumu panāca Lukāšs Sedlāks.

Pirmā perioda priekšpēdējā minūtē Rosandičs ar ceļgalu ietriecās pretinieka Jiržī Černoha ceļgalā saņēma 5+20 minūšu sodu un, iespējams, izlaidīs maču ar Latviju. Zibenīgi spēlēšanu vairākumā izmantoja Sedlāks, kurš 72 sekundes pirms perioda beigām pirmo reizi mačā izvirzīja vadībā čehus.

Otrajā periodā spēle ritēja piesardzīgāk un vārti netika gūti, tāpat ar arī trešajā periodā, kurā labāki momenti bija čehiem.

Maču klātienē noraudzījās ap 7800 skatītāju.

Dienas otrajā mačā Latvijas izlase "Arēnā Rīga" plkst.20.20 krustos nūjas ar Kanādu. B apakšgrupā spēlēs arī Šveice, Norvēģija, Kazahstāna un Slovēnija.

Tikmēr Tamperē meistarsacīkšu otra saimniece Somija ar rezultātu 1:4 (1:0, 0:1, 0:3) zaudēja ASV.

Pēc 18.minūtē Tēmu Hartikainena realizētā vairākuma pirmo periodu ar 1:0 uzvarēja somi, bet otrā perioda 14.minūtē 1:1 panāca Katers Gotjē. Trešās trešdaļas vidū amerikāņiem vadību ieguva Drū O'Konors, trīs minūtes vēlāk piespēlējot Aleksa Taka vārtu guvumā - 3:1. Kad līdz finālsvilpei bija palikušas 48 sekundes Taks pēc vēl vienas O'Konora piespēles raidīja ripu tukšos vārtos.

A apakšgrupā cīnīsies arī Zviedrija, Vācija, Austrija, Ungārija, Dānija un Lielbritānija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.