Rīgā +20 °C
Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Pasaules vadošo sieviešu izlašu cīņā Kanādas hokejistes uzveic ASV

Pekinas olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīrā Kanādas hokejistes otrdien līdervienību cīņā palika nepārspētas, tiekot pie ceturtā panākuma.

Kanāda ar rezultātu 4:2 (1:0, 3:2, 0:0) pārspēja ASV.

Spēles 15.minūtē kanādietes vadībā izvirzīja Brianna Dženere. Mača turpinājumā otrās trešdaļas vidū divu ar pusi minūšu laikā ASV guva divus vārtus un izvirzījās vadībā ar 2:1.

Tikmēr mazāk kā pēc 30 sekundēm, gūstot otros vārtus spēlē, 2:2 panāca Dženere. 35.minūtē uzvaras vārtus Kanādas labā guva Džeimija Lī Retreja.

Īsi pirms otrās trešdaļas beigām vārtus vēl guva Marī Filipa Pulēna, panākot Kanādai divu vārtu pārsvaru.

ASV hokejistes mačā izpildīja gandrīz divreiz vairāk metienu pa vārtiem (53 pret 27 metieniem) un tika pie sešiem vairākumiem, kamēr kanādietes vairākumā spēlēja tikai vienu reizi, ko arī izmantoja, lai gūtu vārtus.

Otrdien A apakšgrupā vēl spēlēs Somija un Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienība, savukārt B grupā spēlēs Japāna un Čehija, kā arī Zviedrija un Dānija.

A apakšgrupā līdere ir Kanāda ar 12 punktiem, otrajā vietā ir ASV, kurai ir deviņi punkti, bet ROC komandas kontā trīs punkti un trešā pozīcija pēc trīs mačiem. Trīs punkti arī Šveicei, bet bez uzvarām un punktiem ir somietes.

B apakšgrupā Japānai ir septiņi punkti, otrās ar sešiem punktiem ir čehietes, bet trešo vietu ar pieciem punktiem pagaidām ieņem mājinieces Ķīnas hokejistes. Tālāk seko Zviedrija un Dānija ar trim punktiem.

2018.gada olimpiskajās spēlēs sieviešu hokeja turnīrā triumfēja ASV, sudrabs tika Kanādai, bet bronzas godalgas izcīnīja somietes.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.