Perfektā Šveice ar septīto uzvaru triumfē A grupā

Šveices vīriešu hokeja izlase pasaules čempionātā Helsinkos otrdien finišēja pirmā A grupā.

Šveice pieveica Vāciju pēcspēles metienos ar 4:3 (1:2, 2:0, 0:1, 0:0, 1:0).

Pēc 97 spēlētām sekundēm rezultātu Šveices labā atklāja Andress Ambīls.

Tomēr perioda otrajā pusē vācieši ar Kaja Vismaņa metienu vairākumā un Štefana Loibla "gola" panāca vadību - 2:1.

Arī otrā perioda sākums bija veiksmīgs Šveicei, Piusam Zuteram vārtus gūstot 86 sekundes pēc tā sākuma, bet vadību 39.minūtē vairākumā šveiciešiem panāca Deniss Malgins - 3:2.

48.minūtē rezultātu izlīdzināja Matiass Plahta - 3:3.

Pēcspēles metienos Vārtus guva tikai Šveices hokejisti, ripu vārtos iemetot Niko Hišīram un Demjenam Riam, kamēr visi četri Vācijas hokejistu mēģinājumi gūt vārtus bija nesekmīgi.

A grupā plkst.16.20 laukumā dosies Slovākija un Dānija, bet plkst.20.20 - Kanāda un Francija. Pirmā spēle būs vērojama televīzijas kanālos "360TV" un 8TV, bet otrā - LTV7.

Helsinku grupā pirmo vietu ar 20 punktiem ieņēma Šveice, bet ar 16 punktiem otro vietu ir nodrožinājusi Vācija. Pa 12 punktiem sešās cīņās ir Dānijai un Kanādai. Deviņi punkti ir Slovākijai, piecus punktus guvusi Francija, bet čempionātu jau beigusi Kazahstāna ar trim punktiem un Itālija ar vienu punktu.

Jau ziņots, ka B grupā Latvija piekāpās Zviedrijai ar 0:1 (0:0, 0:1,0:0), nekvalificējoties izslēgšanas spēlēm.

Plkst.16.20 Tamperē tiksies ASV un Norvēģija, bet plkst.20.20 - Somija un Čehija. Abas spēles tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāls "360TV hokejs".

B grupā pēc septiņām spēlēm vadībā ar 18 punktiem izvirzījusies Zviedrija, sešās spēlēs 16 punkti ir Somijai, Čehija guvusi 13, bet ASV - desmit punktus. Aiz labāko četrinieka ar astoņiem punktiem septiņās spēlēs palika Latvija, septiņus punktus guva Austrija, ar pieciem punktiem sešās cīņās seko Norvēģija, bet viens punkts septiņos dueļos palika Lielbritānijai.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29.maijam.