Rīgā +21 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Pujaca pārstāvētā Avangard iekļūst KHL Austrumu finālā, Dārziņa Ak Bars uzvar 109 minūšu drāmā

Kā pirmie KHL Austrumu konferences finālā ceturtdien iekļuva Georgija Pujaca pārstāvētie Omskas Avangard hokejisti, sērijas piektajā spēlē ar 3:2 papildlaikā pārspējot Magņitogorskas Metallurg. Visā sērijā Omska bija pārliecinoši labāka ar 4:1. Tikmēr Čeļabinskā no zaudējuma sērijā izglabās Kazaņas Ak Bars, trešajā pagarinājumā ar 2:1 pārspējot Traktor.

Avangard zaudēja sērijas pirmajā spēlē, bet nākamajās četrās bija pārāki. Ceturtdienas mačā Metallurg rezultātu atklāja pirmie, bet 1.perioda beigās Andrejs Kurjanovs panāca 1:1. Omskas labākais snaiperis un play-off rezultatīvākais hokejists  Romans Červenka 52.minūtē guva vēl vienus vārtus Avangard labā, tomēr magņitka paspēja izglābties 39 sekundes pirms pamatlaika beigām – Sergejs Fjodorvs savā, visticamāk, karjeras pēdējā spēlē izlīdzināja rezultātu. Igors Volkovs uzvaras ripu Ari Ahonena vārtos iemeta papildlaika 4.minūtē – 3:2. Metienu attiecība šajā mačā bija 35:17 Omskas labā.

Avangard play-off turnīrā uzvarējuši astoņās no deviņām spēlēm, jo 1.kārtā ar 4:0 pārspēja Habarovskas Amur. Interesanti, ka pērn konferences pusfinālā Omska piekāpās tieši Metallurg ar rezultātu 3:4.

Georgijs Pujacs laukumā bija 21:01 minūti, metienus pa vārtiem neizdarot. Omskas hokejisti iekļuvuši Austrumu konferences finālā – viņu pretinieki noskaidrosies Čeļabinskas Traktor un Kazaņas Ak Bars duelī, kurā pagaidām ar 3:2 vadībā ir Traktor

Dārziņš un Ak Bars 17 sekundes no rekorda

Pirmie vārti Čeļabinskā tika gūti tikai otrā perioda izskaņā, kad Dārziņa maiņa izvirzīja vadībā Ak Bars - pēc Alekseja Tereščenko piespēles vārtus guva Kirils Petrovs. Spēles 46.minūtē Derons Kvints izlīdzināja rezultātu un pamatlaikas noslēdzās 1:1. Vārti netika gūti ne pirmajā, ne otrajā papildlaikā, līdz spēles 109.minūtē Deniss Zaripovs tomēr izrāva uzvaru Kazaņai, sērijā panākot 2:3. Tikai 17 sekundes pietrūka līdz KHL ilgākās spēles rekordam (Omskas Avangard ar 3:2 uzveica Magņitogorskas Metallurg 2011.gada 15.martā), kas ilga 109 minūtes un 11 sekundes. Sestā spēle notiks sestdien Kazaņā.

Lauris Dārziņš spēlēja 2.maiņā, laukumā pavadot 19:55 minūtes. Visvairāk laika uz ledus - 42:20 minūtes Traktor aizsargam Aleksandram Rjazancevam, bet sešas sekundes mazāk Ak Bars aizsargam Konstantīnam Korņejevam.