Rīgā +18 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Pujacs atgriežas laukumā, Avangard uzvar; Dārziņš soli no sezonas beigām

Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētais KHL klubs Omskas Avangard otrdien ar 5:3 izbraukumā pārspēja Magņitogorskas Metallurg, Austrumu konferences pusfinālsērijā izvirzoties vadībā ar 3:1. Laukumā šoreiz devās arī Pujacs, jau atgriešanās spēlē izpelnoties trešo lielāko spēles laiku komandā. Laura Dārziņa pārstāvētie Kazaņas Ak Bars tikmēr trešo reizi sērijā zaudēja Čeļabinskas Traktor hokejistiem, nonākot soli no sezonas beigām.

Katra komanda guva pa vārtiem pirmā periodā vidū, kad vispirms Aleksandrs Popovs izvirzīja vadībā viesus, bet Tomašs Rolineks panāca 1:1. Otrajā periodā 73 sekunžu laikā Romands Červenka pamanījās gūt divus vārtus, izvirzot Omsku vadībā ar 3:1, taču Rolineks un Sergejs Mozjakins vēlreiz izlīdzināja rezultātu.

Aleksandrs Popovs savus otros vārtus spēlē guva 47.minūtē, bet pašās beigās Magņitka centās izglābties, nomainot Ahonenu. Avangard vēlreiz iekaroja nu jau tukšo Metallurg cietoksni un uzvarēja ar 5:3. Tā bija trešā Omskas kluba uzvara šajā sērijā un otrā izbraukumā. Tas nozīmē, ka jau nākamajā spēlē Omskā Avangard var nodrošināt vietu Austrumu finālā.

Georgijs Pujacs spēlēja pirmajā aizsargu pārī, laukumā pavadīja 21:21 minūtes un izdarīja trīs metienus. Omskai četrus punktus (2+2) nopelnīja Romands Červenka, bet trīs (2+1) Aleksandram Popovam. Červenka ar 14 (8+6) punktiem astoņās spēlēs kļuvis par KHL play-off rezultatīvāko hokejistu.

Tikmēr otrā Austrumu pusfinālā Laura Dārziņa pārstāvētā Kazaņas Ak Bars savā laukumā ar 2:3 piekāpās Čeļabinskas Traktor, nonākot kritiskā situācijā - sērijā 1:3. Kazaņa pēdējā trešdaļā atspēlējās no 0:2, tomēr Traktor uzbrucējs Petri Kontiola divas minūtes līdz pamatlaika noslēgumam izrāva uzvaru viesiem - 3:2. Jau nākamajā spēlē Čeļabinskā Traktor var noslēgt sēriju savā labā un iekļūt konferences finālā.

Lauris laukumā pavadīja 15:33 minūtes, spēlējot 2.maiņā. Viņa kontā viens nesekmīgs metiens.

KHL Gagarina kausa izcīņa, Austrumu konference
Magņitogorskas Metallurg – Omskas Avangard 3:5 (sērijā 1:3)
Kazaņas Ak Bars - Čeļabinskas Traktor 2:3 (sērijā 1:3)

Latvijas vieglatlētikas garo distanču skrējēji Dmitrijs Serjogins un Anita Siliņa svētdien "Rimi" Rīgas maratonā izcīnīja otrās vietas, vienlaikus kļūstot par valsts čempioniem maratonā.