Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Rīgas Dinamo ielaiž vārtus priekšpēdējā minūtē un atkal zaudē

Latvijas komanda Rīgas Dinamo leģendārā Sanda Ozoliņa vadībā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) desmitās sezonas otrajā spēlē viesos ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) viesos piekāpās Novosibirskas Sibirj, tādējādi sezonu turpinot bez uzvarām.

Rīdziniekiem vienīgos vārtus guva amerikāņu uzbrucējs Denijs Kristo. Savukārt pretiniekiem izcēlās Igors Levickis un Aleksanders Bergstrems, kurš pamatlaika priekšpēdējā minūtē guva uzvaras vārtus.

Mača pirmās desmit minūtes noritēja bez būtiskiem pavērsieniem, lielāko daļu no tām komandām spēlējot bez pauzēm. Perioda vidū rīdzinieki norībināja mājinieku vārtu stabiņu, taču ripa neatrada savu ceļu vārtos. Trešdaļas turpinājumā Dinamo ieguva tiesības divas reizes spēlēt vairākumā, taču neviena no iespējām netika izmantota.

Trešdaļas beigās Rīgas hokejistiem izdevās savērpt bīstamus uzbrukumus pie Sibirj vārtiem, bet momenti netika izmantoti un rezultāts pēc pirmajām 20 minūtēm bija neizšķirts 0:0. Otrā perioda sākumā Koltons Gilīss un Nikolajs Jeļisejevs īsā laika posmā nopelnīja divus noraidījumus, kā dēļ mājiniekiem bija iespēja teju divas minūtes spēlēt trijatā pret pieciem. Pusminūti pirms lielā vairākuma beigām Sibirj atklāja cīņas rezultātu, precīzi no vārtu priekšas metot Igoram Levickim. Pēc mača rezultāta atklāšanas mājinieki pārņēma iniciatīvu, taču dubultot savu pārsvaru neizdevās.

Perioda vidū Rīgas klubs nopelnīja vairākumu un saimniekoja pretinieku aizsardzības zonā, bet realizēt viena hokejista pārspēku neizdevās. Tomēr divarpus minūtes pirms trešdaļas beigām vienus vārtus izdevās atgūt, Kristo uzmetot pretinieku vārtu virzienā, Sibirj vārtsargs Aleksandrs Salāks izlaida ripu caur kājsargiem, Latvijas komandai panākot izlīdzinājumu.

Trešā perioda pirmajās minūtēs daudz bīstamāk uzbruka Sibirj, bet savos uzdevumu augstumos bija rīdzinieku vārtsargs Džastins Pīterss. Tuvojoties trešdaļas vidum, viesi atguva iniciatīvu un ieguva vairākumu, kas gan palika nerealizēts. Turpretī četras minūtes pirms pamatlaika beigām mazākumu rīdziniekiem atnesa Guntis Galviņš. Lai gan to "Dinamo" izturēja, tomēr "Sibirj" turpināja vairākumā iesākto ofensīvu, kas noslēdzās ar zviedra Aleksandera Bergstrema precīzu metienu pamatlaika priekšpēdējā minūtē. Pamatlaika beigās Ozoliņš Pītersu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nenesa augļus, Dinamo piekāpjoties ar 1:2.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sezonas pirmajā mačā rīdzinieki, trešajā trešdaļā nepilnu divu minūšu laikā ielaižot trīs vārtus, izbraukumā ar 1:3 piekāpās Omskas Avangard. Metoties ceļā ripai, Miķelis Rēdlihs šajā spēlē lauza žokli, kā rezultātā izbraukuma sērija viņam beigusies.

Tikmēr Sibirj sezonas pirmajā mačā savā laukumā ar 3:1 pārspēja Maskavas Spartak.

Turpinājumā tiks aizvadīti vēl divi izbraukuma mači - sestdien rīdzinieki duelēsies ar Astanas Baris, bet pirmdien krustos nūjas ar Hantimansijskas Jugra. Pēc tam būs piecu mājas spēļu sērija, kas sāksies 31.augustā ar maču pret Maskavas Spartak.

Dinamo un "Sibirj" komandas KHL spēkojušās 20 reizes, Latvijas klubam svinot septiņas uzvaras. Iepriekšējā sezonā abos mačos uzvarēja Sibirj.

Top komentāri

NB
N
Kamēr nemetīs iekšā tikmēr neuzvarēs.
anc
a
Vecās likstas - iemest nevar. izšķirošajos brīžos nevar mobilizēties aizsardzībā...