Rīgas Dinamo pārspēj Torpedo

Latvijas komanda Rīgas Dinamo pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā savā laukumā ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) pārspēja Ņižņijnovgorodas apgabala Torpedo, kuras treneru kolektīvā strādā Sandis Ozoliņš.

Latvijas vienības labā divus vārtus guva Brendons Makmilans, bet vēl viens gols Ališauska kontā.

Pirmo periodu labāk iesāka viesi. Arī vārtsargs Kristers Gudļevskis pāris reizes nepārliecinoši nospēlēja aiz saviem vārtiem. Pirmajā reizē glāba Uvis Balinskis, otrajā pats Gudļevskis paspēja atgriezties vārtos. Perioda vidū spēle izlīdzinājās. Vairākumā pēc līdzīgas kombinācijas, kā tika gūti vārti sezonas pirmajā mačā pret Maskavas Spartak, Kristofers Berjlunds īsti netrāpīja pa ripu, bet vēlāk Laura Dārziņa no vārtu priekšas augšējā stūrī mesto ripu tvēra vārtsargs Andrejs Tihomirovs. Perioda beigās Torpedo atkal uzbruka vairāk, taču rezultāts nemainījās - 0:0.

Otrā perioda vidū iniciatīvu pārņēma "Dinamo". Labi vārtu gūšanas momenti bija Jākobam Berjlundam, Miķelim Rēdliham, Dāvidam Ulstremam, taču rezultāts tika atklāts tikai vairākumā, kuru nopelnīja K.Berjlunds, bet uz noraidīto soliņa atradās iepriekšējā sezonā rīdzinieku rindās spēlējušais Artjoms Aļajevs. 33.minūtē K. Berjlunda piespēle vārtu priekšā Andrim Džeriņam, kurš to pāradresēja vēl tālāk Brendonam Makmilanam, kurš ripu raidīja tukšos vārtos - 1:0. Četras ar pusi minūtes vēlāk pēc Dārziņa piespēles un Kristapa Zīles metiena ripu vārtu priekšā palaboja aizsargs Nerijus Ališausks - 2:0.

Trešajā periodā krietni labāk izskatījās mājinieki, spējot raidīt vēl vienu ripu "Torpedo" vārtos. Atkal vairākumā 47.minūtē otros vārtus spēlē iemeta Makmilans. Balinskis atstāja ripu uzbrukuma zonā, un vārtu priekšā atkal acīgākais pēc piespēles gar vārtiem bija Makmilans - 3:0. Turpinājumā daudz vārtu gūšanas momentu bija pie abiem vārtiem, tai skaitā viesiem spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka rīdzinieki pirmdien sezonas pirmajā spēlē ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas "Spartak" vienību, kuru trenē Oļegs Znaroks tandēmā ar Hariju Vītoliņu. Tikmēr "Torpedo" pirmajā cīņā ar 2:3 piekāpās Mika Indraša pārstāvētajai Maskavas "Dinamo".

Trīs dienas vēlāk uzsāks savu pirmo izbraukuma sēriju, kurā tiksies ar vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku "Jokerit", Ņižņekamskas "Ņeftehimik" un "Spartak".

Rīdzinieki iepriekšējā sezonā regulārajā čempionātā Rietumu konferencē bija devītie, kamēr "Torpedo" cīnījās Austrumu konferencē, kur bija septītie.

"Dinamo" ar "Torpedo" komandu KHL savā starpā tikusies 31 reizi, izcīnot 13 uzvaras, no kurām tikai piecas gūtas pamatlaikā. Iepriekšējā sezonā divās spēlēs uzvaras un zaudējumi tika dalīti uz pusēm.

Starpsezonā Rīgas komanda zaudēja pa atslēgas spēlētājam katrā pozīcijā - karjeras citās komandās turpinās vārtsargs Timurs Biļalovs, aizsargs Metjū Majone un uzbrucējs Līnuss Videls. Tāpat no vadošajiem spēlētājiem šosezon "Dinamo" kreklā neredzēt uzbrucēju Matīasu Mitinenu un aizsargu Dmitriju Šuļeņinu.

Tiesa, Latvijas vienības rindas papildinājis iepriekšējās sezonas Vācijas augstākās līgas (DEL) labākais vārtu guvējs Jākobs Berjlunds no Zviedrijas. Komandas rindas papildinājis arī viņa tautietis un uzvārda brālis, bet ne radinieks, Kristofers Berjlunds, kurš iepriekš spēlēja savā dzimtenē. No leģionāriem pievienojies arī amerikāņu aizsargs Bens Māršals, zviedru uzbrucējs Dāvids Ulstrems, šajā pašā pozīcijā spēlējošais kanādietis Kārters Eštons, kā arī vienībā atgriezies krievu vārtsargs Maksims Tretjaks. "Dinamo" sastāvu papildinājis arī latviešu aizsargs Eduards Hugo Jansons, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja Krievijas Augstākajā līgā.

Gatavojoties 2019./2020.gada sezonai, "Dinamo" aizvadīja desmit pārbaudes spēles, kurās izcīnīja septiņas uzvaras, tajā skaitā pēdējos piecos mačos. Rīdzinieki triumfēja tradicionālajā pirmssezonas sagatavošanās turnīrā "Latvijas Dzelzceļa kausā", bet pirms tam turnīrā Sočos izcīnīja otro vietu.

Rīgas "Dinamo" iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.