Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Rīgas hokejisti ar zaudējumu sāk dalību Pasaules kausa izcīņā jauniešu klubu komandām

Zaudējumu pirmajā spēlē Krievijas pilsētā Omskā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā jauniešu klubu komandām sestdien piedzīvoja Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Latvijas hokeja komandas Rīga.

Latvijas jaunie hokejisti ar rezultātu 1:4 (0:3, 1:0, 0:1) piekāpās Zviedrijas spēcīgākam jauniešu klubam Linkopings. Šajā mačā pirmos trīs vārtus zviedri guva jau pirmajās desmit minūtēs, bet Rīga vienīgo reizi precīzi meta otrās trešdaļas pēdējā minūtē, kad, cīnoties vairākumā, ar vārtu guvumu atzīmējās Edgars Kurmis. Savukārt punktu spēlei Linkopings pielika 13 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Vēl Rīga sacentīsies vienā apakšgrupā ar Ontario hokeja līgas (OHL) vienību Sadberi Wolves no Kanādas, Somijas čempioni Helsinku IFK (HIFK) un Dānijas jaunatnes hokeja izlasi. Vēl vienā sestdienas spēlē HIFK ar 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) pārspēja Dānijas U-20 hokejistus.

Savu nākamo maču Rīga aizvadīs pirmdienas rītā, kad sacentīsies ar Wolves spēlētājiem.

Tikmēr otrajā grupā sacenšas aizvadītās sezonas Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL) fināliste Voterlū Blackhawks, MHL čempione Omskas Omskije jastrebi, Norvēģijas jaunatnes izlase, Čehijas jauniešu čempionvienība Karlovi Vari Energie un Latvijas hokeja speciālista Aleksandra Beļavska trenētā MHL komanda Bobruiskas Dinamo-Šiņņik no Baltkrievijas Šajā grupā pirmajās cīņās Dinamo-Šiņņik ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) pārspēja Omskije jastrebi, bet Energie ar 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) pārspēja Norvēģijas jaunos hokejistus. Turnīrs ilgs līdz nākamajai svētdienai.

Kā ziņots, pirms pagājušās sezonas tāpat Omskā notikušajā pirmajā šāda veida turnīrā Rīgas komandai tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā. Turnīra gaitā Latvijas vienība bija vienīgā, kas spēja pieveikt pagājušās sezonas MHL čempionvienību Maskavas Krasnaja armija.