Sējējam vārti, Latvija vēlreiz piekāpjas Šveicei

Latvijas hokeja izlase svētdien Veinfeldenē otrajā pārbaudes mačā ar rezultātu 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) piekāpās Šveicei.

Latvijas izlases labā vārtus guva Šveicē ikdienā spēlējošais aizsargs Nauris Sējējs.

Komanda teju pusi no mača nespēja gūt vārtus līdz otrā perioda desmitajā minūtē Gustavu Dāvi Grigalu pārspēja Kalvins Tīrkaufs, latviešiem pirms tam neizmetot ripu prom no vārtu priekšas. Trīsarpus minūtes pirms perioda beigām Damjēns Riats izgāja viens pret Grigalu un panāca 2:0 šveiciešu labā.

Trešā perioda septītajā minūtē pēc Sanda Smona un Ronalda Ķēniņa piespēlēm Sējējs saņēma ripu iemetienu aplī un raidīja to Reto Berras sargātajā "cietoksnī".

Tuvojoties pamatlaika beigām, Grigals tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju un divas minūtes pirms pamatlaika beigām Tīrkaufs meta ripu tukšos vārtos.

Grigals šajā mačā neitralizēja 35 no 37 metieniem, bet otrā laukuma galā krietni pieredzējušākais Berra tika galā ar 22 no 23 raidījumiem.

Sestdien pirmajā pārbaudes spēlē pret Šveices hokejistiem Latvija piedzīvoja neveiksmi, zaudējot ar rezultātu 2:5. Latvijas labā vārtus guva Jānis Jaks un Nikolajs Jeļisejevs.

Izlase pārbaudes mačus pret Šveici aizvadīja bez valstsvienības galvenā trenera Harija Vītoliņa, kurš ir saslimis.

Treneru kolektīvs šīm spēlēm izraudzījies trīs vārtsargus, deviņus aizsargus un 14 uzbrucējus. Tikmēr Rīgā palika un treniņus aizvada Patriks Zabusovs, Artūrs Andžāns, Oskars Lapinskis, Raimonds Vītoliņš, Klāvs Veinbergs, Toms Andersons, Kristaps Zīle un Kristaps Sotnieks.

Latvijas hokejisti pagājušajā nedēļā viesos aizvadīja pārbaudes mačus ar Franciju, vispirms zaudējot ar 1:2, bet dienu vēlāk uzvarot ar 3:2. Vēl 8. un 9.maijā mājās būs mači "Arēnā Rīga" ar Kazahstānu.

Latvijas izlase pasaules meistarsacīkstēs B grupā Tamperē krustos nūjas ar Somiju, ASV, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju. A grupā Helsinkos spēlēs Kanāda, Vācija, Šveice, Slovākija, Dānija, Kazahstāna, Itālija un Francija.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus.

Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā iecerēts no 13. līdz 29.maijam.

Latvijas vīriešu hokeja izlases kandidāti pārbaudes spēlēm ar Šveici:

Vārtsargi: Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Ēriks Vītols ("Zemgale"/LLU), Patriks Bērziņš ("Liepāja");

Aizsargi: Jānis Jaks ("Soči", KHL), Kārlis Čukste (Lahti "Pelicans", Somija), Roberts Mamčics ("Linkoping", Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Ernests Ošenieks ("Kiekko-Vantaa", Somija), Artūrs Kulda (Krēfeldes "Pinguine", Vācija), Nauris Sējējs ("Chaux-de-Fonds", Šveice), Sandis Smons (Ženēvas "Servette", Šveice), Patriks Ozols ("Zemgale"/LLU);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas "Škoda", Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas "Admiral", KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Andris Džeriņš (Lincas "Black Hawks", Austrija), Rihards Marenis (Nēšepingas "Vita Hasten", Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Daniels Bērziņš (Jiviskeles JYP, Somija), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice), Miks Indrašis ("Biel-Bienne", Šveice), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Edgars Kulda ("Zemgale"/LLU), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Nikolajs Jeļisejevs (Ērnšeldsvīkas "MoDo", Zviedrija).