Rīgā +6 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Slovākija minimāli uzvar Slovēniju, Latvijas izlasei vēl nenodrošinot vietu ceturtdaļfinālā

Slovākijas vīriešu hokeja izlase svētdien "Arēnā Rīga" pasaules čempionāta mačā uzvarēja Slovēniju, tādējādi Latvijas valstsvienība vēl nenodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, kura ceļazīme tiks izcīnīta otrdien.

Slovākijas hokejisti B apakšgrupas mačā bija pārāki ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).

Vienīgie vārti tika gūti otrā perioda 15.sekundē, kad Rihards Pāniks izmantoja izgājienu pret vārtsargu. Stanislav Škorvāneks Slovākijas izlases vārtos atvairīja 33 metienus, bet otrā laukuma galā slovēnis Luka Gračnars tika galā ar 38 metieniem.

Slovēnijas izlase pēc zaudējuma atvadījās no izredzēm saglabāt vietu augstākajā divīzijā.

Otrdien grupu turnīra noslēdzošajā spēlē Latvija tiksies ar Šveici, bet pirms tam Slovākija spēkosies ar Norvēģiju. Lai slovāki varētu pretendēt uz vietu ceturtdaļfinālā, viņiem jāuzvar Norvēģija, cerot, ka Latvija pamatlaikā zaudēs Šveicei.

B grupā 15 punkti ir Šveicei, 13 - Čehijai un 11 punkti - Kanādai, kuras jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīra spēlēs. 11 punktus sešās cīņās sakrājusi Latvija, astoņi punkti ir Slovākijai, četri sešās spēlēs - Kazahstānai un piecās - Norvēģijai, bet punktus nav guvusi Slovēnija.

Tikmēr A apakšgrupā Tamperē Vācija ar rezultātu 7:2 (1:0, 3:0, 3:2) pārspēja Ungāriju.

Ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Niko Šturms, vārti un divas rezultatīvas piespēles bija Janam Peterkam, bet trīs vārtu guvumos asistēja Kajs Vismans.

A grupā līdere ar 15 punktiem piecās spēlēs ir ASV, 14 punktus piecās cīņās sakrājusi Zviedrija, bet sešās spēlēs 13 punkti ir Somijai, visām jau nodrošinot vietu izslēgšanas turnīra spēlēs. Sešās cīņās deviņi punkti it Vācijai, piecās spēlēs astoņi punkti - Dānijai, četri punkti - Francijai, divi - Ungārijai, bet viens punkts sešās cīņās ir Austrijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.