Rīgā +20 °C
Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Slovākijas hokejisti iesoļo olimpisko spēļu pusfinālā

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra pusfinālā trešdien iekļuva Slovākijas izlase, kas ceturtdaļfināla mačā ar 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica ASV valstsvienību.

Pirmos vārtus mača 12.minūtē guva turnīra jaunākais spēlētājs, 17 gadus vecais Jurajs Slafkovskis, izvirzot vadībā slovākus. Tomēr perioda pašās beigās, 44 sekundes pirms pārtraukuma ASV panāca izlīdzinājumu - precīzs metiens padevās Nikam Abrazīzī.

Amerikāņi otrā perioda vidū pēc Semjuela Hentdžesa metiena panāca 2:1, bet Slovākijas izlase mača pamatlaika beigās spēja izglābties. Nomainot vārtsargu un spēlējot formātā seši pret pieci, 44 sekundes pirms finālsvilpes Mareks Hrivīks panāca izlīdzinājumu 2:2.

Papildlaikā abas komandas azartiski uzbruka, taču vārti gūti netika un pirmais pusfinālists bija jānoskaidro uzvarētāju noskaidrošanas metienu sērijā. Tajā ar 1:0 pārāka izrādījās Slovākijas izlase, uzvaras vārtus gūstot Peteram Cehlārikam.

Slovākijas izlases vārtsargs Patriks Ribars "bullīšu" sērijā atvairīja visus piecus amerikāņu metienus, kamēr Strauss Manns ASV vārtos kapitulēja vienu reizi.

ASV hokejisti apakšgrupu turnīrā izcīnīja trīs uzvaras, ar 3:2 pieveicot Vāciju, ar 8:0 mājinieci un 4:2 Kanādas izlasi, ieņemot pirmo vietu A grupā.

Savukārt Slovākijas valstsvienība C apakšgrupā ar 2:6 zaudēja Somijai, ar 1:4 piekāpās Zviedrijai, bet ar 5:2 uzvarēja Latvijas izlasi, ierindojoties trešajā vietā. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā slovāki ar 4:0 uzvarēja Vācijas hokejistus.

ASV hokejisti pa pretinieku vārtiem izdarīja 35 metienus, kamēr Slovākijas izlase atbildēja ar 37 metieniem.

Vēl ceturtdaļfinālā Dānija šodien spēlēs ar Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandu, Šveice mērosies spēkiem ar Somiju, savukārt Kanādu cīņā par pusfinālu gaida Zviedrijas izlase.

2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu hokeja turnīrā triumfēja ROC komanda, sudrabs tika Vācijai, bet bronzas godalgas izcīnīja kanādieši.