Rīgā 0 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Somijas U-20 hokejisti PČ ceturtdaļfinālā šokē mājinieci Kanādu

Šveices un Somijas junioru hokeja izlases trešdien Vankūverā svinēja negaidītas uzvaras U-20 pasaules čempionāta ceturtdaļfinālos, pusfinālu sasniedzot arī ASV un Krievijas valstsvienībām.

Šveices jaunie hokejisti ar rezultātu 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) pārspēja Zviedriju.

Šveiciešiem vārtus guva Janniks Brušveilers un Luka Vīzs.

"Esam ļoti pārliecināti par sevi un ticam saviem spēkiem. Šobrīd esam uz viļņa," pēc uzvaras pauda Šveices izlases galvenais treneris Kristians Volvends.

Šveices izlase pusfinālā tiksies ar Somiju, kas pagarinājumā ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) pārspēja Kanādu.

Kanādiešiem otrajā periodā vārtus guva Aians Mičels, bet somi pamatlaika pēdējā minūtē izlīdzināja rezultātu, precīzi metot Aleksim Heponiemi. Kanādas hokejisti pagarinājumā nerealizēja "bullīti", un somi to izmantoja, uzvaru papildlaikā izraujot Toni Utunenam.

"Spēlējām labi visas 60 minūtes, taču neizmantojām daudzas iespējas. Visa turnīra gaitā bija daudz momentu, bet līdz šim mačam veiksme mums neuzsmaidīja. Tā ir liela uzvara mūsu komandai," pēc mača teica Somijas izlases galvenais treneris Jussi Ahokass.

Tikmēr ASV ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja Čehiju.

Amerikāņiem vārtus guva Noā Keitss, Džošs Noriss un Aleksanders Čmelevskis, bet čehiem precīzi meta Martins Kauts.

"Zinājām, ja labi nospēlēsim visu maču, tad paveiksim savu darbiņu. Komanda tika atalgota ar smagā cīņā gūtu uzvaru. Izbaudām šo mirkli, bet jau rītdien koncentrēsimies uz pusfināla spēli," teica ASV izlases treneris Maiks Hestingss.

Amerikāņi pusfinālā tiksies ar Krieviju, kas ceturtdaļfinālā ar 8:3 (4:0, 3:0, 1:3) sagrāva Slovākiju.

Krievijas izlasē ar diviem vārtiem izcēlās Klims Kostins, vārti un divas rezultatīvas piespēles bija Grigorijam Deņisenko, bet vēl pa vārtiem guva Iļja Morozovs, Kirils Sļepecs, Aleksandrs Aleksejevs, Stepans Starkovs un Ņikita Šaškovs.

Slovākiem pa vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm bija Mihalam Ivanam un Martinam Fehervari, bet vienus vārtus guva Milošs Romans.

Tikmēr cīņā par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā Kazahstāna negaidīti ar 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) pārspēja Dāniju, sērijā līdz divām uzvarām panākot 1-0.

Kazahstānas izlasē vārtus guva Oļegs Boiko, Ernars Musabajevs, Sajans Danijars un Artūrs Gatijatovs. Dāņiem izcēlās Jonass Rondbjergs, Andreass Grundtvigs un Malte Setkovs.

Šīs sērijas zaudētāja nākamgad spēlēs pasaules čempionāta A grupas pirmajā divīzijā, elites grupā to aizstājot Vācijai.

Pusfinālu mači notiks piektdien, bet medaļu cīņas tiks aizvadītas sestdien.

Pērn par čempioni tika kronēta Kanāda, kas finālā ar 3:1 pārspēja Zviedriju.