Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Somijas un Šveices hokejisti svin uzvaras un arī spēlēs PČ ceturtdaļfinālā

Somijas un Šveices vīriešu hokeja izlases sestdien svinēja uzvaru pasaules čempionāta spēlēs, abām uzvarētājām nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.

Rīgā B grupas līdervienību Kanādas un Šveices spēlē ar 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) pārāki bija šveicieši.

30.minūtē Kanādu vairākumā vadībā izvirzīja Tailers Tofoli, bet Niko Hišīrs un Dario Simions panāca 2:1 Šveices labā.

Andress Anbīls 53.minūtē rezultāta starpību dubultoja, bet Maikls Karkone 57.minūtē vienus vārtus atguva.

Uzvarētāju vārtos Leonardo Dženoni atvairīja 27 kanādiešu metienus, bet pretējā laukuma galā Semjuels Montebults atsita 23 no 26 uz viņa vārtiem mestajām ripām.

Jau ziņots, ka pirmajā grupas dienas spēlē Čehija pieveica Norvēģiju ar 2:0.

Vēl šodien Rīgā Latvijas - Kazahstānas cīņa sāksies plkst.20.20, tiešraidē to pārraidot televīzijas kanālam LTV7.

Pēc piecām spēļu kārtām B grupā 15 punkti ir Šveicei, 13 - Čehijai un 11 punkti - Kanādai, kuras jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīra spēlēs. Astoņus punktus sakrājusi Latvija, piecus - Slovākija, četrus - Kazahstāna un Norvēģija, bet punktus nav guvusi Slovēnija.

A grupā Tamperē Somija ar 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) apspēlēja Austriju.

Uz Kasperi Kapanena pēc spēlētām 79 sekundēm vārtiem austrieši atbildēja ar Dominika Cvergera vārtu guvumu piektajā minūtē.

Somi uzvaru panāca ar Anti Suomelas un Ahti Oksanena "goliem".

Divas rezultatīvas piespēles sakrāja Olli Māta, bet vārtos Emils Larmi atvairīja 17 austriešu metienus.

Austrijas izlases vārtsargs Davids Madlēners tika galā ar 36 metieniem.

Dienas pirmajā mačā Somijā ASV ar 3:0 apspēlēja Dāniju.

Šajā grupā plkst.20.20 tiksies Zviedrija ar Franciju ("Tet hokejs").

A grupā līdere ar 15 punktiem piecās spēlēs ir ASV, kas jau iekļuvusi "play-off" turnīrā, sešās spēlēs 13 punkti ir Somijai, bet 11 punktus četrās cīņās sakrājusi Zviedrija. Piecās spēlēs astoņi punkti ir Dānijai un seši - Vācijai, bet četri punkti četrās cīņās ir Francijai. Piecos mačos divus punktus iekrājusi Ungārija, bet viens punkts sešās cīņās ir Austrijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki par Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.