Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Stenlija kauss: Gudļevska pārstāvētā Lightning soļo tālāk, Čikāga izglābjas

Latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas Lightning komanda ceturtdien nodrošināja sev vietu izslēgšanas spēļu jeb Stenlija kausa ceturtdaļfinālā, kamēr regulārās sezonas rezultatīvākais uzbrucējs Patriks Keins otrajā pagarinājumā izglāba trofejas aizstāvētāju Čikāgas Blackhawks no sezonas beigām un čempionu pilnvaras nolikšanas.

Lightning Austrumu konferences ceturtdaļfinālā savā laukumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) uzveica Detroitas Red Wings, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-1.

Uzvaras vārtus mājinieku labā guva Alekss Kilorns, kurš bija precīzs nepilnas divas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām.

Gudļevskis, kurš svētdien tika izsaukts uz Tampabejas vienību no Amerikas Hokeja līgā (AHL) spēlējošā fārmkluba Sirakjūsas Crunch, cīņai netika pieteikts, bet Lightning vārtus sargāja kluba pirmais vārtsargs Bens Bišops, kurš atvairīja visas 34 pretinieku mestās ripas.

Tikmēr pērnās sezonas čempione Blackhawks ceturtdien ar 4:3 (0:0, 3:1, 0:2, 0:0, 1:0) viesos otrajā pagarinājumā uzveica Sentluisas Blues, kas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā vēl joprojām atrodas vadībā ar 3-2.

Uzvaras vārtus spēles 84.minūtē guva regulārā čempionāta rezultatīvākais uzbrucējs Keins. Sērijas sestā spēle sestdien tiks aizvadīta Čikāgā.

Tikmēr Pitsburgas Penguins ceturtdien ar 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) viesos pārspēja Ņujorkas Rangers, Austrumu konferences ceturtdaļfinālā panākot 3-1.

Uzvarētājiem ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās krievu uzbrucējs Jevgēņijs Malkins, savukārt Pitsburgas vienības vārtsargs Mets Marejs atvairīja 31 pretinieku mesto ripu. Sērijas piektā spēle sestdien norisināsies Pitsburgā.

Rietumu konferences ceturtdaļfināla mačā Anaheimas Ducks ar 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) viesos uzvarēja Nešvilas Predators, sērijā panākot neizšķirtu 2-2. Sērijas piektais mačs sestdien notiks Ducks komandas laukumā, kur iepriekš Predators uzvarēja abās sērijas ievadspēlēs.

Jau ziņots, ka otro reizi vēsturē NHL izslēgšanas mačos nav iekļuvis neviens Kanādas klubs. Līdz šim vienīgais tāds gadījums Stenlija kausa izcīņā tika fiksēts 1970.gadā, kad NHL vēl spēlēja tikai 12 komandas.

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres komanda ar 82 spēlēs izcīnītu 81 punktu ierindojās septītajā vietā Atlantijas okeāna divīzijā, savukārt Austrumu konferencē palika 14.pozīcijā, nespējot iekļūt izslēgšanas spēlēs.