Tambijeva trenētā Sanktpēterburgas Dinamo uzstādījusi Krievijas čempionāta rekordu

Latvijas speciālista Leonīda Tambijeva trenētā Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) komanda Sanktpēterburgas Dinamo trešdien uzstādījusi šīs valsts čempionāta rekordu, aizvadot ilgāko spēli tā vēsturē.

VHL fināla piektajā spēlē Dinamo savā laukumā ar 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) vien sestajā pagarinājumā piekāpās Sanktpēterburgas SKA-Ņeva, kas sērijā līdz četrām uzvarām līdz ar to samazinājusi deficītu līdz 2-3.

Uzvaras vārtus vien šī mača 164.minūtē iemeta Svjatoslavs Grebenščikovs.

Dinamo hokejisti pa pretinieku vārtiem šajā cīņā izpildīja 84 metienus, kamēr SKA-Ņeva - 68, bet visilgākais spēles laiks starp laukuma spēlētājiem bija viesu aizsargam Jegoram Rikovam, kurš uz ledus pavadīja 61 minūti un 19 sekundes jeb vairāk nekā vienu pilnu hokeja maču.

Šī kļuvusi par ilgāko spēli Krievijas čempionāta vēsturē. Iepriekšējais VHL rekords nedaudz pārsniedza 120 minūtes, kamēr Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) rekords tika uzstādīts martā, kad Gagarina kausa Rietumu konferences pusfināla piektajā cīņā Maskavas CSKA un Helsinku Jokerit uzvarētāju noskaidroja vien pēc spēlētām 142 minūtēm un deviņām sekundēm.

Šīs sērijas nākamais mačs, kas var būt arī pēdējais, notiks piektdien.

Tambijevs Dinamo komandu VHL čempionātā vada otro sezonu.