Tampa Austrumu finālu sāk ar astoņiem vārtiem un Islanders sagrāvi

Tampabejas Lightning komanda pirmdien svinēja graujošu uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences fināla pirmajā spēlē.

Lightning" ar 8:2 (3:1, 2:0, 3:1) uzveica Ņujorkas "Islanders", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Tampas vienība vadībā izvirzījās pēc nospēlētām 74 sekundēm, kad izcēlās Breidens Points, bet piektajā minūtē Džordans Eberle izlīdzināja rezultātu. Nepilnas trīs minūtes vēlāk Viktors Hedams atguva "Lightning" komandai vadību, tai turpinājumā tikai palielinot savu pārsvaru.

Points izcēlās ar diviem vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm, bet vienreiz ripu mērķī raidīja un četrreiz rezultatīvos uzbrukumos asistēja Ņikita Kučerovs. Hedamanam bija 1+2, divus vārtus guva Janni Gurdē, bet vēl pa precīzam raidījumam bija Ondržejam Palātam un Raienam Makdonafam. Trīs rezultatīvas piespēles Kevina Šetenkirka kontā.

Ņujorkiešiem bez Eberles atzīmējās arī Niks Ledijs, bet abos gūtajos vārtos asistēja Enderss Lī.

Abas komandas Stenlija kausa izcīņu turpina Edmontonā, lai gan iepriekš spēlēja Toronto. "Lightning" pēc konferences pusfināla atpūtās nedēļu, bet "Islanders" - vien pāris dienas.

"Šādā režīmā ar pārceļošanu dzīvojam arī regulārajā čempionātā. Tas prasa tikai dažas minūtes, lai kājas pierastu un varētu spēlēt. Nedomāju, ka tas kādā veidā ietekmēja visu spēli," pēc mača teica Lī.

Sērijas nākamā spēle notiks trešdien.

Rietumu konferences finālā Dalasas "Stars" ir vadībā 1-0 pret Vegasas "Golden Knights".

Toronto un Edmontonā vispirms notika 24 komandu izslēgšanas turnīrs, cīņu par Stenlija kausu turpinot 16 vienībām. Vispirms komandas "play-off" kvalifikācijas kārtā aizvadīja sērijas līdz trim uzvarām, bet pēc tam pārgāja uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.