Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

U-20 hokejisti pirmajā pārbaudē pirms PČ gūst trīs vārtus, bet piekāpjas čehiem

Latvijas U-20 hokeja izlase otrdien pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta Kanādā tikās ar Čehijas vienaudžiem un piedzīvoja zaudējumu ar 3:6 (1:2, 1:1, 1:3), ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Otrajai trešdaļai noslēdzoties Latvijas izlase atradās iedzinējos ar 2:3, tomēr trešajā periodā nepilnu divu minūšu laikā tikai ielaisti vēl trīs vārti, beigās atzīstot čehu pārākumu ar 3:6.

Ar gūtiem vārtiem Latvijas komandas rindās atzīmējās Darels Dukurs, Gustavs Ozoliņš, Roberts Cjunskis.

Latvijas vārtu drošība spēles sākumā tika uzticēta Kārlim Mežsargam, taču viņu trešajā periodā nomainīja Linards Lipskis.

"Ir nepatīkami zaudēt jebkuru spēli, arī pārbaudes," pēc mača sacīja U-20 izlases galvenais treneris Artis Ābols. "Ļoti labi sākām spēli, droši, ar labiem lēmumiem un labu ripas kontroli."

"Guvām trīs vārtus, kas ir labs rādītājs," piebilda treneris, atzīstot, ka apmācības un gatavošanās turnīram vēl notiekot. "

Ceturtdien Latvijas hokejisti aizvadīs vēl vienu pārbaudes spēli, tiekoties ar Vācijas U-20 izlasi.

Pasaules U-20 čempionāts elitē no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Kanādas pilsētās Halifaksā un Monktonā.

Latvijas izlase B apakšgrupā Halifaksā spēkosies ar ASV, Somiju, Šveici un Slovākiju. Ceturtdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām abu apakšgrupu komandām, bet piektās vietas ieņēmušās vienības cīnīsies par palikšanu spēcīgāko divīzijā.

Latvijas izlase pasaules čempionātu sāks 26.decembrī, kad spēkosies ar ASV komandu. Dienu vēlāk Latvijas hokejisti tiksies ar Šveices vienaudžiem, bet 29.decembrī gaidāms duelis ar Somijas komandu. Apakšgrupas turnīru Latvija noslēgs 30.decembrī, spēkojoties ar Slovākijas izlasi.

Augustā pasaules U-20 čempionātā elites divīzijā Edmontonā Latvijas komanda pirmo reizi vēsturē iekļuva ceturtdaļfinālā, kopvērtējumā ierindojoties septītajā vietā.

Ābolam izlasē palīdz treneri Kārlis Zirnis, Artūrs Āboliņš, vārtsargu treneris Edgars Masaļskis, video treneris Pēteris Groms un fiziskās sagatavotības treneris Mārtiņš Klucis.

Latvijas U-20 valstsvienības kandidāti dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Patriks Bērziņš (Denberijas "Hat Tricks", ASV), Linards Lipskis (Bismarkas "Bobcats", ASV), Kārlis Mežsargs (Kernijas "Tri-City Storm", ASV);

aizsargi - Niks Feņenko (Baikomo "Drakkar", Kanāda), Bogdans Hodass (Medisinhetas "Tigers", Kanāda), Rihards Simanovičs (Emerilo "Wranglers" ASV), Dario Mackevičs ("Mogo"/LSPA), Elvis Laškovs ("Nordic Hockey Academy", Austrija), Edgars Kazaks, Silvestrs Lazarenoks (abi - Jelgavas "Zemgale"/LLU), Gustavs Ozoliņš (Klokē "Minnesota Wilderness", ASV);

uzbrucēji - Rodžers Bukarts ("Lions U-20", Šveice), Emīls Veckaktiņš, Roberts Cjunskis (abi - "Lugano U-20", Šveice), Dāvis Borozinskis, Ģirts Silkalns (abi - Ērbendeilas "Des Moines Buccaners", ASV), Martins Laviņš (Jovas "Cedar Rapids", ASV), Kristiāns Samītis (Vašingtontaunšipas "Philadelphia Rebels", ASV), Darels Dukurs (Langnavas "Tigers U-20", Šveice), Rainers Dārziņš (Šelefteo AIK J-20, Zviedrija), Rainers Rullers (Jelgavas "Zemgale"/LLU), Dans Ločmelis ("Lulea J-20", Zviedrija), Sandis Vilmanis(Sarnijas "Sting", Kanāda), Klāvs Veinbergs (Linkolnas "Stars", ASV), Pēteris Purmalis (Siusitijas "Musketeers", ASV), Anrī Ravinskis ("Blainville-Boisbrianda Armanda", Kanāda).