Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Upītis ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli atgriežas Jermak sastāvā

Latviešu uzbrucējs Juris Upītis svētdien guva vārtus un veica rezultatīvu piespēli Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijas sestajā mačā, tādejādi palīdzot viņa un aizsarga Mārtiņa Jakovļeva pārstāvētajai Angarskas Jermak komandai ar 5:4 (1:1, 2:3, 2:0) savā laukumā pārspēt Latvijas uzbrucēja Artūra Kuzmenkova un aizsarga Ērika Ševčenko pārstāvēto Kazahstānas vienība Karagandas Sariarka, kurā par galveno treneri strādā Leonīds Tambijevs.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 3-3.

Pirmie vadībā izvirzījās mājinieki, taču 14.minūtē Sergejs Eļizarovs pēc Kuzmenkova piespēles panāca neizšķirtu. Otrā perioda ievadā jau Upītis no jauna vadībā izvirzīja Jermak komandu, bet 36.minūtē Jakovļevs precīzi piespēlēja Oļegam Pridaņņikovam, kurš panāca 3:1.

Nākamo trīs minūšu laikā Sariarka gan pamanījās gūt trīs vārtus pēc kārtas un jau izvirzīties vadībā, taču noslēdzošajā trešdaļā Jermak guva divus vārtus, pirmajos no tiem rezultatīvu piespēli veicot tieši Upītim, un izcīnīja uzvaru.

Upītis Jermak rindās nebija spēlējis kopš marta sākuma, jo viņam bija problēmas ar Krievijas vīzas iegūšanu.

Jakovļevs septiņās izslēgšanas spēlēs šosezon izcēlies ar vienu rezultatīvu piespēli.

Savukārt Kuzmenkovs šīs sezonas 12 izslēgšanas spēlēs guvis vienus vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles, kamēr Ševčenko izcēlies ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Vēl Sariarka sastāvā esošie uzbrucējs Kirils Tambijevs un aizsargs Artūrs Salija šai cīņai nebija pieteikti.

Kā zināms, veselības problēmās iedzīvojies Leonīds Tambijevs, tāpēc pagaidām viņš komandu vadīt nevar, galvenā trenera pienākumus pagaidām uzņemoties Sariarka ģenerālmenedžerim Kirilam Dvurečenskim.

Šīs sērijas izšķirošais - septītais - mačs norisināsies otrdien Sariarka laukumā.

Kā zināms, Sariarka čempionāta astotdaļfināla sērijā ar 4-2 uzvarēja Čeļabinskas Čelmet vienību, savukārt Jermak ar 4-1 negaidīti pārspēja Ļipeck.

Tikmēr latviešu aizsarga Edgara Siksnas pārstāvētā Balašihas Dinamo play-off nesasniedza.

Regulārajā čempionātā ar 110 punktiem 52 spēlēs pārliecinoši uzvarēja Sariarka, tuvāko konkurenti Iževskas Ižstaļ apsteidzot par 15 punktiem. Tikmēr Jermak komanda ar 77 punktiem ieņēma 12.vietu, bet Dinamo vienība ar 71 punktu ierindojās 17.pozīcijā.

Šajā VHL sezonā startēja 24 klubi, bet izslēgšanas cīņās iekļuva 16 spēcīgākās līgas vienības.