Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Uzvar Masaļska Jugra un Pujaca Avangard, pastarīši sagrauj Ufu

Omskas Avangard aizsargs Georgijs Pujacs uzvarā pret Sanktpēterburgas SKA (5:3) uz ledus pavadīja ilgāko laiku komandā (22:32). Pie uzvaras pēcspēles metienos pār Mitišču Atlant (2:1) tika arī Edgara Masaļska pārstāvētā Jugra, taču Latvijas izlases vārtsargs kārtējo reizi palika uz komandas rezervistu soliņa. Citā spēlē līgas vājākais klubs Avtomobilist ar 6:2 sagrāva Ufas Salavat Julaev.

Omskieši bija zaudējuši trīs no četrām pēdējām spēlēm (arī Rīgas Dinamo 1:3) un šoreiz no šāda iznākuma vēlējās izvairīties. Pirmo periodu mājinieki uzvarēja ar 2:0, otrās trešdaļas vidū panāca 3:0. Pēdējās 20 minūtēs tika gūti veseli pieci vārti – vispirms SKA vienus atguva, tad Omska palielināja pārsvaru līdz 5:1, bet pašā izskaņā Sanktpēterburga iemeta vēl divas ripas. Avangard triumfēja visā spēlē ar 5:3, saglabājot 5.vietu Austrumu konferencē (78 punkti).

Jugra zaudēja vārtus spēles 17.minūtē pēc Nikolaja Žerdeva realizētā soda metiena, bet 3.perioda sākumā Vitālijs Sitņikovs rezultātu izlīdzināja. Pēcspēles metienu sērijā vienīgais precīzais raidījums padevās Jugra hokejistam Pāvelam Vorobjovam – 2:1. Edgars Masaļskis atkal palika rezervē, jo pēdējos mačos lieliski vārtos darbojas Mihails Birjukovs. Hantimansijskas klubs ar 75 punktiem 47 mačos ieņem 7.vietu Austrumos.

Par pamatīgu pārsteigumu parūpējās līgas pastarīši Avtomobilist, kas savā laukumā Jekaterinburgā ar 6:2 sakāva Gagarina kausa ieguvējus Ufas Salavat Julaev. Nikolajs Bušujevs jau 36.sekundē mājiniekiem guva pirmo ripu, bet perioda pēdējā minūtē 2:0 panāca Aleksandrs Streļcovs. Līdz spēles vidum rezultāts kļuva jau 4:0 (pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem Ņikitu Davidovu Ufas vārtos mainīja Vitālijs Koļesņiks). Salavat Julaev divus vārtus atguva noslēdzošā perioda sākumā, bet divarpus minūtes līdz beigām mainīja vārtsargu pret sesto spēlētāju. Vēl vienu ripu Ufa saņēma tukšos vārtos, bet 35 sekundes pirms beigām Bušujevs vairākumā pielika punktu – 6:2. Metienu attiecība: 36 pret 21 Ufas kluba labā.