Vācijas hokejisti ar ceturto uzvaru pēc kārtas iesoļo ceturtdaļfinālā

Pasaules čempionāta hokejā A apakšgrupā Tamperē Vācija ar rezultātu 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) uzvarēja Franciju un nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā.

Ar trīs zaudējumiem turnīru iepriekš sākušās Vācijas izlases labā vārtus guva Aleksandrs Ēls, Frederiks Tifelss, Jons Peterka, kā arī vairākumos Daniels Fišbuhs un Maksimiliāns Kastners. Matīass Nīderbergers Vācijas izlases vārtos atvairīja visus 13 metienus, kamēr paši vācieši izpildīja 38 metienus.

Vācija pamatlaikā uzvarējusi pēdējos četros mačos.

A apakšgrupā līdere ar 18 punktiem sešās cīņās ir ASV, tālāk ar 17 punktiem seko Zviedrija, šīm abām komandām savstarpējā mačā noskaidrojot grupas uzvarētāju. 13 punktus guvusi Somija, bet 12 punkti septiņos mačos ir Vācijai. Aiz pirmā četrinieka ar astoņiem punktiem sešos mačos ir Dānija, bet tālāk ir čempionātu jau noslēgušās izlase - Francija ar četriem punktiem, kā arī Austrija un Ungārija ar trīs punktiem.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki par Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.